Aqua Lung Professional 200M Japan VX42 Quartz

Dag horlogekenners,

Heb deze horloge samen met een automatic gekocht van een gepensioneerde hobbyduiker

Ik weet dat Aqua Lung een merk van duikgerief is, maar kan er mij iemand zeggen wie deze horloges heeft gemaakt voor Aqua Lung (de dial doet mij sterk aan vintage Seiko divers denken) en hoe oud deze ongeveer is (de automatic van dezelfde man is eind jaren 70/begin jaren 80).


IMG_0953

Groeten, Filip

3 likes

Volgens mij zijn het Apeks horloges met Seiko uurwerken.

https://apeksdiving.com/uk/products/dive-watches.html

Apex is net als Aqualung een fabrikant van scuba apparatuur.

Ja dat begrijp ik, maar komt het design van dit model niet van Apeks dan? Dat idee kreeg ik namelijk (zij lijken de grootste speler met dit type/model/design).

Apex doet echt niks met horloges, zitten meer in de productie van ademautomaten, eerste trappen etc.

Er is een horlogeboer die ze maakt voor duikmerken zoals Aqua-Lung, Apex, Deep Blue, Tauchmeister, Croton, St Moritz Poseidon etc etc. Al die klokken lijken allemaal iets teveel op elkaar :wink: Welke boer dat is weet ik nog niet, ik ga er wel achteraan want ik wil t ook graag weten.

Er schijnen Seiko Epson uurwerken in te zitten. Trek ´m eens open en kijk eens welk uurwerk er in zit? Ben wel benieuwd eigenlijk :slight_smile:

Het is een mooie nevenverkoop voor de duikwinkel wanneer mensen een nieuwe scubaset aanschaffen. Dan kan er vaak ook nog wel een duikhorloge vanaf :slight_smile:

1 like

Hier in elk geval wat merknamen om te zoeken :smiley:

https://forums.watchuseek.com/f74/500m-quartz-tuna-style-aqualung-apeks-tauchmeister-cressi-mde-divex-poseidon-momentum-431721.html

https://forums.watchuseek.com/f71/revisiting-multi-branded-favourite-mine-3160306.html

binnenwerkje is vx42
Iemand enig idee van de leeftijd van deze duiker

Volgens WatchSleuth is de productie van de VX42 gestart in 2009, dus 2009 of jonger.

1 like