Nieuwe regel: alleen nog maar zelfgemaakte foto's posten

Dat ze er alles mee mogen doen maakt ze nog geen eigenaar. Die kleine lettertjes zijn bedoelt om te zorgen dat ze zonder jouw toestemming de foto’s mogen verplaatsen, comprimeren en wat allemaal nog meer. Da’s meer een technisch verhaal. Ze mogen ze niet zomaar verkopen.

1 like

Wel als je er via de kleine lettertjes zelf afstand van doet. Op ‘Akkoord’ drukken doen we allemaal zonder na te denken, toch iets om soms even bij stil te staan. :slight_smile:

Overigens mag het van mij ook best technisch hoor, alleen haakt iedereen dan af denk ik…

En wie is de grootste overtreder?
Idd, GOOGLE
Ze hebben ongevraagd flink wat van mijn foto’s gepubliceerd.
ik ga ook maar eens claimen, kassa!!

Maar ik heb het een tijdje terug al gezegd.
Copyright wordt big business.
Zum kotzen :face_vomiting:

En wij straks weer met z’n allen braaf naar de stembus voor het Europese parlement.
Die zitten tot hun nek in de lobby van dit soort aasgieren.

3 likes

Tsja als je professionele foto’s maakt van horloges dan denk ik dat je sowieso die niet plaatst bij imgur maar dat je een hosting abbo hebt waar je ze op plaatst.

Het is gewoon een aanpassing van de regel zodat er snel gereageerd kan worden in het geval van claims, of preventief verwijderd in het geval van eerdere claims. @Jur gaat echt niet actief alle geüploade plaatjes van de afgelopen jaren en de toekomst beoordelen en verwijderen. Alleen door het expliciet in de regels te zetten kan je er makkelijker op acteren indien nodig.

2 likes

Nee, nu niet. Het is bedtijd. Ik kruip onder mijn vlag. Mijn huis staat te koop. En ik heb onlangs vernomen dat als je iets te koop aanbiedt er zelf geen gebruik van mag maken zo lang het te koop staat. Ik kan dus ook geen gebruik maken van mijn keuken.
Bij deze een link naar mijn eigen post ( in geval iemand een claim indient omdat ik ongevraagd zijn tekst citeer.)


btw. deze foto is trouwens rechtenvrij.
image

6 likes

Ik werk bij een van Nederlands grootste ISPs helaas is het ook bij ons schering en inslag geworden een nieuw verdienmodel is opgestaan. Voorkomen is in dit geval boete voor het plaatsen van een niet door jou gemaakte foto kan de rekening snel oplopen naar enkele honderden euro’s bewerk je de foto ook nog eens dan wordt het helemaal een dure grap. We leven in gekke wereld …

Exact.

Sweet dreams! :sleeping:

Mogelijk is het al geopperd, maar als je een foto wilt plaatsen van een horloge, zoek dan een stockfoto. Deze zijn rechtenvrij en voor iedereen te gebruiken. Voorbeelden zijn te vinden op:
https://www.shutterstock.com/nl/search/horloge

Daarnaast zou in de regels opgenomen kunnen worden dat alle zelfgemaakte foto’s die op dit forum door andere leden binnen dit forum gebruikt mogen worden.

Niet echt. Met de nieuwe regelgeving ben je al te laat als de foto er op staat. De beheerder/eigenaar van de site moet VOOR het plaatsen van de foto de rechten voor gebruik hebben geregeld. Zo niet, dan staan die bloedhonden dus direct in je nek te hijgen. Niks cease and desist of een takedown notice maar direct een claim.

Amerikaanse toestanden worden dat. Snel mijn dochter nog inschrijven voor rechten!

Het duurt nog wel even totdat dit in nationale wetgeving is omgezet. Tegen die tijd moeten we maar eens met de pet rond hier om een eerste zaak voor de rechter te laten komen.
Ik verwacht (100% onderbuik, dus geen waarde aan hechten) dat het uiteindelijk wel los zal lopen in het geval van niet commerciële partijen (zoals HF). De rechterlijke macht in NL is meestal wel voor rede vatbaar.

1 like

Let op! Stockfoto’s zijn niet gratis. Bij die sites krijgt de fotograaf dus wel betaald. :wink:

2 likes

Eens. Ik ben alleen wel benieuwd hoe Europa gaat reageren als Nederland een eigen koers gaat varen. Interessant vraagstuk met donderdag in het verschiet. :wink:

Nederland was fel tegen deze nieuwe regelgeving trouwens.

3 likes

En anders wordt het weer gewoon gezellig ouderwets HF
met eigen snapshots met stofjes en koekkruimels :grin:

Deze maatregelen zetten ons 7 a 8 jaar terug in de tijd.

Thanks boy and girls van het graaiers gilde :-1:

En dit wordt echt niet gedaan voor de sappelende creatieveling met
productfoto’s.
In die goedheid van de mens geloof ik al lang niet meer.

Deze veredelde incassobureau’s misbruiken ook nog eens de wetgeving en de officiële copyrightbeschermers die het wel goed voor hebben.
Het beste Paard van Troje ooit, hulde!

6 likes

Weer wat geleerd, ik heb altijd gedacht dat die vrijelijk te gebruiken waren.

1 like

Zo moeilijk is het toch niet om zelf een foto te maken. :grimacing:

Waarbij het gros van dat soort sites in de kleine lettertjes staat dat de foto’s eigendom worden van de desbetreffende dienst :upside_down_face:

Los van dit is de nieuwe wetgeving natuurlijk compleet belachelijk en heeft dan ook niks te maken met het beschermen van de “creatieve geesten” van deze wereld.
Dus beetje vreemd dat de tegenstanders gelijk worden neergezet hier als “jeugdigen” die het nut van auteursrecht niet zouden snappen.
Auteursrecht is goed maar in deze vorm zijn er wel honderd redenen te bedenken waarom dit compleet de verkeerde richting is.

3 likes

Ach, het kan zo maar weer veranderen.
(Ons eigen weerstation😀)

3 likes

Van een horloge die je zelf niet hebt?

Ik vind dit zwaar kut. Hopelijk komt er een manier om hier wat relaxed mee om te gaan.
De simpele vraag : welke vinden jullie mooier …A of B ? kan nu dus niet meer gesteld worden zonder wat leuke fotootjes.
Bloedirritant :face_with_symbols_over_mouth:

3 likes

Allrighty, dit is dan mijn allerlaatste auteursrechtschending. Ik begrijp de ironie maar kon het in dit geval niet laten. Overigens weet ik zeker dat de auteur (Jon-Michael Frank) hier geen dingetje van gaat maken.

1 like