Deze dikke duik-klatsers blijken minder mijn ding te zijn dan subtiele dressers of chrono’s, vandaar de beslissing om te verkopen. Ze komt vanbij een gekende Instagram verkoper die veel connecties heeft in de wereld van de inboedel-opruiming en het is een lade-vondst. Horloge is nog volledig ‘as found’.
Jenny was de hoofd-kastenfabrikant en vandaar dat de Caribbean 1000’s met Jenny op de plaat toch net iets aantrekkelijker zijn dan de andere. Deze kasten werden toendertijd (jaren zestig) geroemd vanwege hun waterdichtheid en kwaliteit. Het waren de eerste commercieel verkrijgbare 1000m waterdichte horloges met monocoque kast. Jenny leverde de kasten aan veel merken, waaronder Ollech&Wajs, Haste, Thermidor, Nivada etc. De meeste ref.702’s kwamen met een kleurige, opvallende decompressie-tabel bezel. Uniek voor de Caribbeans. Zo waren ze er in het zilvergrijs, blauw, geel, rood en oranje.
Het lijstje:
1.Merk+model: Jenny Caribbean 1000 ref.702.
2.Conditie: heel goed tot uitzonderlijk. Geweldige donkergrijze sunburst wijzerplaat en mooi egaal verkleurd tritium. Enkele vlekjes en onvolmaaktheden op de wijzerplaat, vooral in tegenlicht zichtbaar, maar niets wat echt in het oog springt of stoort. Erg goede bezel zonder scheurtjes die vlot draait. Originele dikke plexi in erg goede staat. De schroefkroon functioneert perfect, het uurwerk loopt en houdt de tijd, de kast is netjes maar heeft draagsporen onder de vorm van lichte krasjes. Ongepolijst dus scherp en volledig ‘in vorm’. De gravering achterop is vervaagd maar nog steeds zichtbaar.
3.Maten: 40mm breed exclusief kroon, 19mm lugs (18mm bandjes passen ook door de specifieke V vorm van de lugs).
4.Uurwerk: ETA 2472 automatic.
5.Doos en papieren: geen. Het horloge komt head-only.
6.Verzenden of ophalen: beide mogelijk. Verzendkosten voor de koper en alleen verzekerd (10 euro).
Ik wil er graag EUR 1.500 voor.