Nadat ik de afgelopen week het internet heb afgestruind naar een mooie watchwinder ben ik tot het inzicht gekomen dat als ik toch veel geld ga uitgeven ik liever meteen een beetje meer veiligheid koop. Het moet voldoende zijn om de gelegenheidsdief af te schrikken. Ik ben dus op zoek naar een horlogekluis + watchwinder. Van de topmerken (Scatola, Buben + Zorweg, Stockinger, Wolf) is er van alles te koop, maar dat gaat het budget en noodzaak te boven.
Wat ik zoek is:
tenminste 6 winders en bij voorkeur extra opslag
geen glas, het is geen showroom
tenminste 40 kg, zodat hij niet door 1 man op te tillen is
afsluitbaar met sleutel
beetje mooi design
1500-2500 euro
Zoiets komt aardig in de buurt, alleen te licht en geen extra opslag
Wie heeft er nog meer een horlogekluis/winder combinatie en kan me op weg helpen? Svp geen discussie over nut en noodzaak van watchwinders, dat kan elders.
Denk ook aan de verzekeringswaarde die je wellicht ooit gaat opbouwen. Reden waarom ik een kluis wilde zijn de kleine lettertjes van de verzekeraars. Als je dan toch investeert , spendeer een paar euro meer aan loodzwaar staal en wat misschien iets minder aan de winder.
Op die manier vang je twee vliegen in één klap.
Betaalbare kluizen zijn per definitie niet mooi, die Wolf kasten zijn prachtig maar màn wat een geld…
Mmm. Hij komt boven op zolder te staan. Twee trappen op. Flinke dief die dat ding in zijn eentje meeneemt. Tuurlijk, 2 man geen probleem, maar dan heb je niet meer met gelegenheidsdieven te maken en help verankeren ook niet veel vrees ik. Is overigens houten vloer in een jaren 30 huis, dus veel te verankeren is er niet denk ik?
Hoe makkelijk kom je op zolder ? Wat ik er mee wil zeggen; ik wissel graag en regelmatig van horloge, als ik er voor naar zolder moet (oké, we hebben een vlizotrapje naar t zolder) dan weerhoudt mij dat om makkelijk te wisselen.
Gelegeheidsdieven kunnen ook met 2 zijn en als ze weten dat er niemand thuis is vinden ze gewoonlijk wel waarvoor ze inbreken.
Het gebeurt tegenwoordig midden in de dag
Vaste trap en wij gaan straks boven slapen dus prima plek. Ik vraag me af hoe iedereen zijn collectie hier opslaat - iemand verder nog een winder/safe combo?
Ik heb ooit een aantal traptreden moeten herstellen bij een klant omdat inbrekers de 100+kg kluis de trap af hadden geduwd. Het hout was compleet afgescheurd. Onderaan de trap hadden ze weer een karretje of steekwagen staan waarschijnlijk.
Je zou de kluis op een stevig onderstel kunnen monteren zodat hij niet door de deur of trapgat past !
Alleen te demonteren bij geopende kluis natuurlijk .
Dat deed ik ook toen ik vroeger nog sportwapens in huis had eenvoudig en doeltreffend
Voor mijn verzekering dient de kluis minstens 120 kg te wegen en anders dient deze te worden verankerd.
Ik heb de mijne verankerd in een muur met chemisch anker, dit werk perfect en is zeer makkelijk zelf te doen.
De zwakke punten van een kluis zijn de zijkanten/bovenkant. Deze zijn dikwijls maar een paar mm dik in plaatstaal en kunnen makkelijk opengeslepen worden.
Ik zou overwegen om een kluis te kopen en deze uit te rusten met een watchwinder. Op deze manier heb je een vele grotere keuze en kan je de kluis echt in functie van de ruimte kopen.
Informeer eens bij je verzekering welke eisen deze stellen aan een kluis. Sommige verzekeringen stellen ook als eis dat juwelen vanaf x-euro worden bewaard in een kluis.
Klinkt misschien dom maar inbrekers zoeken naar kluizen. Ik persoonlijk zou bijv een oude cv ketel of warmteterugwinnings kast ombouwen. Buitenkant moet er uitzien alsof hij aangesloten is klep open en daar een mooie watchwinder achter.