Beste JanDoedel,
Om paletten in het anker vast te zetten heb je ook enigszins apart gereedschap nodig.
Het anker moet worden vastgehouden en de paletsteen moet in de gleuf worden geschoven.
Dan zal er een fractie schellac op moeten worden gelegd en het geheel worden verwarmd totdat de schellac smelt en de palletsteen vasthecht.
Zie de foto van het gereedschap wat ik er voor gebruik.
Bovenstaande wil ik eerst proberen of dit mij überhaupt wil lukken, voordat ik gebruik zou willen maken van uw charitatieve houding!
Ervan uitgaande dat het mij lukt, tot welke temperatuur moet schellak verwarmd worden voordat het gaat hechten? Deze is informatie is niet snel vindbaar op het www kwam ik achter.
het verwarming gereedschap waarop het anker wordt bevestigd verwarmen totdat de schellac smelt, daar staat niet direct een temperatuur voor aangegeven.
Ik verwarm het koperen gedeelte meestal met een mini brander of een aansteker. Het kan ook zeker worden verwarmd met een soldeerbout. je ziet dan direct dat de schellac gaat smelten, dan haal je de brander weg.
Je ziet dan ook gelijk wanneer het gaat stollen.
Als het anker weer koud is, goed kijken of er verder geen restaanslag of andere vuilresten op zit, dan even aantippen met rodico en het anker testen in de engrenatiepasser. Klus geklaard.
Dit heeft niets te maken met ironie, met de door mij gegeven uitleg is het een simpel uit te voeren handeling.
Het is evenwel evident dat er personen zijn die wat meer technisch georiënteerd zijn dan anderen en dit soort klusjes gemakkelijker kunnen uitvoeren.
Maar ik denk dat door het te doen het zeker een keer gaat lukken, oefening baart … nietwaar.
Nou dat zie ik anders, het is niet zoals je impliceert een tegenstrijdigheid, maar juist een aanvulling van de benodigde gereedschappen op de uitleg.
Ofwel cum supplementis quae ad explicandum, om in jouw termen te blijven.
tantum bonum amici
dixi
Beste Vinwat,
Ondanks alle tips ben ik er niet in geslaagd om het ankersteentje te plaatsen. Ook pasten de random ankers van cousins niet, dus ga ik m’n “anonieme” bron benaderen voor een Vostok 2415 anker en dan hopen dat ik hiermee het uurwerk weer lopende krijg.
Nogmaals dank voor het aanbod,maar wijsheid is mijns inziens ook weten waar je zwaktes liggen. Juweeltjes plaatsen in een anker is een zwakte die mij nu bekend is geworden.
Beste @JanDoedel, het is jammer dat het niet is gelukt.
Het is nu ook niet direct een hele simpele klus, met name als je geen ervaring hebt met het stellen van paletstenen en ook niet de juiste gereedschappen bezit.
Misschien kan je mij de exacte naam van het horloge en type doorgeven en het kaliber nummer, dan zal ik eens kijken in mijn Russisch laatje. Mogelijk dat ik nog een compleet anker heb liggen met de palletstenen op de juiste plaats. Als dat blijkt, dan kan je het anker zo van mij krijgen.
Laat het maar weten.
Ik hoor het wel.
groet,
vinwat
Beste vinwat,
Hartelijk dank voor de geboden hulp! Maar ik had al een akkoord met een ander forumlid voor een gering bedrag voor een anker. Helaas voor mezelf ben ik een man van mijn woord, dus ik moet uw genereuze aanbod afslaan.
Vermoedelijk kan iemand anders wel een keer verblijd worden met dit anker
Groet
Bij dezen een kleine update. Ben in het bezit gekomen van een anker en heb deze juist kunnen plaatsen na enig proberen.
Volgende probleem, dat mijn komende vrije avonden die ik wens op te offeren gaat consumeren, is een verbogen hair spring op het balans wiel
Uiteraard zou ook hier een nieuwe/gebruikte voor aangeschaft kunnen worden, maar ik heb er nu al zoveel tijd in zitten, dan kan dit er ook nog wel bij! De balansstaf zelf is nog wel in orde,dus dat scheelt.
Weer eens een update:
Zelf plooien ging hem uiteindelijk niet worden. Te weinig geduld… @lassale was zo vriendelijk om mij een balanswiel te zenden! Nb, deze had ik vlak na de kerst al binnen…
Maar wat ik ook deed, het lukte me niet het uurwerk aan de praat te krijgen. Het balanswiel draaide niet. Om te zien waar het door kwam, heb ik een oude Komandirskie geopend en het balanswiel verwijderd en weer geplaatst. En dit lukte me wel!
Ik dacht:“Nu gelijk doorpakken en de wijzerplaat en wijzers installeren”. Maar na plaatsen van de wijzerplaat (waarvoor eerst de spacer er af moet en dus ook de stift) kom ik er achter dat ik de stift niet meer goed terug kan plaatsen, waardoor er niet mee opgewonden kan worden en de tijd niet verzet kan worden. Maar dat is voor een andere keer om naar te kijken, want ben nu in staat om het uurwerk door het raam te gooien, terwijl ik blij zou moeten zijn dat er iets van progressie is aan dit gebed zonder eind.
Ik vond het al zo rustig! Maar leuk weer een update te krijgen! Ik ben zelf helaas nog niet in de financiële middelen om weer te gaan hobbyen, maar heb wel een (denk ik) super leuk idee! Wordt vervolgd!