Mijn eerste Rus : een Vostok Amphibia

Reeds twee jaar terug zag ik een aanbieding voor 8 Vostoks. Ik vond het een leuk allegaartje, en besloot te kopen. Helaas was ik net te laat.
Mijn aandacht bleef uitgaan naar Vostok. Tot twee maal toe heb ik bijna besteld, maar kon helaas mijn keuze niet maken.
Eind december dan toch besteld, en dit werd mijn keuze :

Deze bestaat zowel in een versie met groene lume, en witte tot lichtblauwe lume. Die groene lume vind ik niet staan voor dit model. Komt bij mij zelfs ouderwets over.

Deze Vostok heb ik ontvangen met een staalband. Een uiterst goedkoop spul, waarvan de stijl me wel bevalt. Door de manier van plooien was er een schakel beschadigd.

Dan maar even zitten zoeken wat ik als ander bandje kon gebruiken. Helaas slechts 2 mogelijkheden : een zeer basic bandje van een Parnis, of een Morellato bandje dat ik gebruik bij een Seiko SKX031.
Deze Morellato is een beetje uitdagend met die oranje stiksels. Het resultaat heeft wel iets. Een blauw stiksel zou meer aansluiten bij de lume.

Bij mijn keuze voor een Vostok, waren enkele details belangrijk :
Geen verwijzingen naar militair gedoe. Ik ben geen pacifist, maar verwijzingen naar tanks, vliegers of boten is niet aan mij besteed.
Liefst zo weinig mogelijk Russisch op de dial.
Ministry kast.
Om het even : een handopwinder of een automaat.

Mijn Vostok heeft het Amphibia logo staan. Maar er zijn er ook die het Boctok logo hebben : http://www.wereldhorloges.nl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/v/o/vostok-amphibian-am060432.jpg. Dit vind ik beter staan.

Die goudkleurige indices zijn bijzonder. Niet meteen mijn voorkeur, maar na twee weken vind ik het wel iets hebben.

Bij ontvangst was het even schrikken over die gammele kroon. Het is eigenlijk geen kroon, maar een huls. Eenmaal losgedraaid, gaat de huls alle kanten op. Eerst kon het ik het horloge niet behoorlijk opwinden : je moet de huls lichtjes naar buiten trekken én in wijzerzin opwinden. Resultaat : je trekt iets teveel naar buiten, en daarmee windt je niet op maar verstel je het uurwerk. Als je te weinig naar buiten trekt, dan schroef je de kroon weer dicht. Je moet de huls dus lichtjes uittrekken, en dan voor je gemak, de huls beurtelings in wijzerzin en tegenwijzerzin draaien. Op die manier kan je het horloge eigenlijk vrij vlug zijn dagelijkse lading bezorgen. Eenvoudiger dan bij de vele Seiko automaten die ik heb : als je deze niet dagelijks minstens acht uur draagt, dan moeten je iedere avond minutenlang staan zwaaien om deze op gang te houden.

Er zit geen hack-functie op deze automaat. Ook hier moet je de huls met fijngevoeligheid behandelen om het horloge juist te zetten. Zoals bij vele automaten zonder hack-functie, kan je de secondenwijzer laten stoppen door lichtjes tegen te draaien. Daarbij maakt de secondenwijzer al eens een raar sprongetje. Dus vaker heb je wel een tweede of derde poging nodig om het horloge seconden-precies in te stellen.

Mijn Vostok loopt +26 secondern per 24 uur.

De kast is goed afgewerkt. Wel iets veel bling-bling, nog verstekt door de bling-bling bezel. De bezel was ook een verrassing voor mij : zonder klikken kan je de bezel ronddraaien.

Ik heb een bijkomende bezel mee besteld. Het verwijderen van de bezel is heel eenvoudig. Terugplaatsen iets moeilijker. Mij wilde het eerst niet lukken. Dit kwam doordat ik teveel kracht gebruikte. Als de bezel niet meteen vastzit, dan schort er iets, en kan je beter herbeginnen.

De achterkant van het horloge, en het deksel vind ik mooi afgewerkt. Eenvoudig maar netjes.

Het horloge staat mooi op mijn pols. De dial komt bij mij wat klein over. De afleesbaarheid is ook niet super.

Verrasend positief : de uitlijning van de datum is quasi perfect. Ik durf zelfs stellen : beter dan de gemiddelde Seiko.

Bij mijn zoektocht naar een Amphibia heb ik opgemerkt dat er vaker wordt voor gekozen om de bezel te vervangen. Vaak met een veel beter resultaat. Oordeel zelf : http://www.google.be/search?q=bezel+vostok&hl=nl&rls=com.microsoft:nl-be:IE-Address&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=v9MoUde5N4yJhQfw2YHoAg&ved=0CDoQsAQ&biw=1600&bih=753

Nog enkele foto’s :

Mooi hoor, gefeliciteerd!
Ik heb nu 3 Russen, maar nog geen Amphibia. Misschien moet er ook maar eentje komen na het zien van jouw foto’s!

Niks mis met deze Vostok duikert, van harte gefeliciteerd (tu)
Ook je verslag en foto’s heb ik met genoegen gelezen en bekeken.
Dank je wel voor het delen en veel draagplezier gewenst!

mvg

Bedankt voor je leuke verslag. Ik heb een zwak voor Amphibians, de kroon mag dan ruk aanvoelen, maar er is wel degelijk over nagedacht. Ook ideale horloges om te experimenteren met banden, een donkerbruine nato b.v?

Die Amphibias zijn echt leuk, jammer dat ze geen quickset date hebben, maar dat mag de pret niet drukken :slight_smile:

IK heb er twee en één daarvan wordt binnenkort versierd met een Dave Murphy bezel en een insert van Dagaz :smiley:

Mooie klok en band staat perfect. Alleen jammer van die +26s afwijking…

Gefeliciteerd met deze aanwinst en wat een leuk verslag.
Ik vind het een mooie Rus. Doorgaans ben ik niet zo voor goudkleur, maar bij dit horloge staat het goed. Het doet me op de een of andere manier denken aan oude stoomtreinen (vreemde associatie, maar ik bedoel het positief hoor). Die treinen zijn namelijk ook vaak in de kleuren zwart, rood en goud. Erg stoer. Trouwens, de bezel is wat mij betreft helemaal niet bling-bling.
Perfecte combi met die band. En een mooi formaat voor jouw pols.

Groet, Jurgen

Een hele mooie.

Mooie Rus, nogmaals. Ik heb er zelf een voor dagelijks gebruik, echter wel met een andere kast. Voor dat geld een degelijk horloge die wel een stootje kan hebben. Ik ben vrachtwagenchauffeur dus hij krijgt bij mij de nodige klappen te verwerken, maar dat deert 'm niet. ook de krassen zijn gemakkelik van het plexi glas af te poetsen.

Veel plezier met dit Russische werkpaard.

Gr Wouter

Mijn beste,

Proficiat met deze kordate Rus!!
Mooie foto’s ook.

En voor straks: “Buona Notte” en morgen gezond weer op.:z:z:z

Orologio Signaturis Temporis.B)-

leuk en wat een mooie foto’s!!

Ziet er degelijk uit, mooie aanwinst.

proficiat en een leuk verslag. de zijkant vvd kst vind ik erg mooi gedaan.

wil ooit ook nog een rus in de verzameling.

Gefeliciteerd. Altijd leuk, die Vostokjes. Het is inderdaad even wennen aan de kroon. Die is niet gammel, maar is met een soort van koppeling met het horloge mechaniek verbonden.
Zo weinig mogelijk Russisch op de plaat is niet helemaal gelukt. :wink:
Er zijn ook uitvoeringen met Engelse tekst. Ik vind zelf dat Russisch juist wel leuk.
Veel plezier met dit horloge. Er volgen er vast nog wel meer.

Amphibias zijn top!
Erg veel horloge voor het geld en inderdaad zoals eerder gezegd, echte werkpaarden.
Ik heb deze dial ook maar dan in de ronde kast.
Deze ministry case heb ik dan weer met de blauwe scuba dude en de oude bezel.
Veel plezier ermee!
:slight_smile:

Leuke klok en je bent in goed gezelschap:

http://watchesinmovies.info/movies/life-aquatic-with-steve-zissou-the-2004/

Wel niet precies dezelfde, maar toch :slight_smile:

Groeten,

Stefan

marnix.moed Schreef:

proficiat en een leuk verslag. de zijkant vvd kst
vind ik erg mooi gedaan.

wil ooit ook nog een rus in de verzameling.

Heb je de nieuwe 090 case Amphibians gezien? Ze zijn enorm in trek, zoals je hier kunt zien:

http://chistopolcity.com/category.php?id_category=28

proficiat en veel plezier ermee (tu)

Sieb Schreef:

Zo weinig mogelijk Russisch op de plaat is niet helemaal gelukt. :wink:

Goed opgemerkt! Bij dit model heb ik dit inderdaad moeten aanvaarden.

Een mogelijke reden om zo weinig mogelijk Russisch op de dial te zien, ligt toch wel in het feit dat Russische produkten bij ons toch vaak een “oubollig en ouderwets” imago hebben.
Denk maar aan Lada.

Wat betreft mijn foto’s :
In 2007 heb ik mij een tweedehandse maar quasi nieuwe digitale Reflexcamera gekocht. De goedkoopste die toen verkrijgbaar was, maar die toen al een heel goede reputatie had : een Nikon D40.

Voor opnames buiten is dit een heel dankbare camera. Binnen lukt het mij niet zo goed, maar daar ben ik misschien wel de zwakke schakel. Ik maak mijn opnames van horloges steeds buiten, en uit de losse hand. Om mijn handdbewegingen te compenseren gebruik ik de Sportstand.

Die 090 case van Vostok bevalt me wel. Maar de bezels van de Amphibians vind ik maar zwak qua ontwerp en uitstraling. Ze zijn wel vaak origineel, maar weinig bescheiden.

ticothijs82 Schreef:

marnix.moed Schreef:


proficiat en een leuk verslag. de zijkant vvd
kst
vind ik erg mooi gedaan.

wil ooit ook nog een rus in de verzameling.

Heb je de nieuwe 090 case Amphibians gezien? Ze
zijn enorm in trek, zoals je hier kunt zien:

http://chistopolcity.com/category.php?id_category=
28

Hm… ik denk dat ik die van BATMAN mooier vind, die heeft van voren iets stoers, terwijl ie van de zijkant ook iets elegants heeft.

Ik vind een combi van de 2 juist mooi. Net als dat ik een mini-fiddy case mooier vind dan een Luminor.