3Suisses : Tissot Heritage PR 516

Sinds 5 weken ben ik in in bezit van mijn derde Tissot :

Dit was de eerste :


Hier het verhaal achter deze Vintage Tissot : http://www.horlogeforum.nl/read.php?19,816252

Door een ruil werd dit mijn tweede :


Een Quartz die mij aangenaam heeft verrast. Mooie blauwe wijzerplaat, leuke gele secondenwijzer en een staalband met een luxe uitstraling.

De Heritage PR 516 is gebaseerd op een model uit de seventies. De Heritage vind ik nogal prijzig, en gezien ik best tevreden ben met mijn seventies PR 516 dacht ik niet dat er ooit een Heritage zou komen.

Op Uhrforum werd er een tweedehandse in nieuwstaat aangeboden voor een scherpe prijs. Dan heb ik toegeslagen.

De Heritage is een heel wat groter met een diameter van 40mm zonder kroon (36mm voor de vintage). De dikte verschilt nauwelijks. Doordat de hoogte flink wat groter is, komt de Heritage heel wat imposanter over. Dit zal wel zijn om tegemoet te komen aan de vraag naar grotere horloges.

De vintage was verkrijgbaar met lederband, een raceband en een “Jubilee-style” band. De raceband heeft veel karakter, maar de Jubilee-band is voor mij de mooiste.

De Heritage is niet verkrijgbaar met de Jubilee. Wel met race-lederband, en een raceband in staal die blijkbaar weinig comfortabel is. Ik vind het wel jammer dat er geen “slappe” Jubilee band kan gekozen worden voor de Heritage. Ziehier de mogelijkheden : http://www.tissot.ch/?collections/products/1165/n/TISSOT_HERITAGE_PR_516_AUTOMATIC/T071.430.16.051.00

Ik bezit de race-lederband en een Di Modell band. Ik verkies de race-lederband.

Dit is het werkje : een ETA 2836-2. Het loopt +20 sec/dag. Handig is de hack-functie zodat je hem iedere dag weer juist kan zetten. Makkelijk is ook dat je het werkje kan opwinden.

Met Di Modell

Met Raceband

Imposant sportief

In winterse omstandigheden

Tissot kroon

Zowat 40 jaar verschil

Rode secondenwijzer

Visodate

Beeldig

Swiss Made

Face to Face

Outdoors

Seastar

Winterstraaltje

Aan de pols

Wellicht blijkt dat ik zeer tevreden met deze Tissot. :stuck_out_tongue: Het verwondert mij dat deze zelden aan bod komt, zowel hier als op Uhrforum.

3Suisses

Met groeten van de trotse eigenaar van 3 Tissots.

BATMAN

1 like

Heel mooi, zeker op de raceband.
En voor het gehele trio ook een duimpje omhoog.(tu)

Zien er mooi uit zeg (tu)

Met vriendelijke groet,

Jelle

Prachtig klokje,alle drie trouwens. (tu)

Top klokje! Misschien is deze band iets voor je als je staal wil.

Een misschien even langs een horlogemaker voor het afstellen, want +20s/d voor een 2836-2 moet beter kunnen.

Mooie aanwinst. Altijd goed zo’n vintage Tissot, heb ikzelf ook enkele.

Prachtige klok (tu)

Super horloge (tu) Deze zou ik ook nog wel aan mijn collectie willen toevoegen. Hoop dat je hem met veel plezier zal dragen.

Mooi hoor. En de foto’s zijn weer prachtig.
Grt,
Lone Ryder

Erg mooi! Je fotos ook trouwens. Wel jammer dat ze er geen fatsoenlijke stalen band bij hebben, zeker ook omdat deze band historisch gezien ook nergens op slaat.

Prachtig trio en mooi in beeld gebracht (tu)
Van harte proficiat en thnx voor het delen!

mvg

Mooi hoor! (tu)

Super mooie set, en een compliment voor de werkelijk prachtige foto’s(tu)

Mijn beste,

Wat een fantastisch trio aan Tissot horlogerie!! Het enthousiasme straalt er van af!!
Werkelijk schitterende foto’s. Dank voor het delen.

Orologio Signaturis Temporis.B)-

Mooie collectie!

Het mooie van dit soort horloges is dat ze tijdloos zijn, ook later zullen mensen dit horloge ook dragen en hopelijk koesteren.

Maar tot die tijd hoop ik dat je er zelf nog heel lang veel plezier aan zal beleven.

Gr, Erik

3x prachtig. De Heritage PR 516 staat hoog op mijn wishlist.
Mooie foto’s. Bedankt voor het delen.

Groet, Jurgen

Cool! En voldoende foto’s (tu)

Die band maakt hem helemaal af. Top!

Leuk trio! :~

Van harte met dit mooie trio (tu)

3Suisses, ik dacht eerder aan

The Three Amigo’s :smiley: