Onlangs kwam ik bij mijn vader tijdens het opruimen een Leonidas triple date tegen met maanfase, een automaat. Nooit geweten dat hij deze had, hij blijkt van zijn opa te zijn geweest; mijn overgrootvader. Met recht een erfstuk te noemen dus! Hij loopt alleen niet meer. Het lijkt me leuk eens te kijken of deze nog gerepareerd kan worden. Vandaar dat ik me afvroeg of iemand goede ervaringen heeft met een specialist in dit soort horloges, bij voorkeur in het zuiden van het land. Tips zijn welkom!
Upload even een foto! Altijd leuk!
Ik heb zelf een zelfde horloge. Het is een bijzonder uurwerk van Felsa genaamd ‘bidynator’. De onderdelen zijn schaars (ik spreek uit ervaring)
Ik zal een foto maken als ik bij mijn vader langs ga van de week, het is een leuk ding om te zien in ieder geval!
Puur uit nieuwsgierigheid; wat voor band heb je hem op? Mijn vader heeft enkel nog het uurwerk, ik neem aan dat er een leren band op hoorde?
Oh, dat bruin is heel fraai! Ik dacht zelf om een zwarte band te kopen, mits hij weer werkend komt, maar dit is ook wel heel mooi zo!
Ik heb een Felsa Bidynator 693 (triple date maanstand) horloge van het merk Certina.
Onderdelen vinden is compleet hels.
Het heeft me 5 jaar gekost om hem compleet en werkend te krijgen.
Idealiter zoek je een donortje dat werkt.
Leuk! Exact zelfde als mijne!
Opknappen en lekker dragen zijn leuke horloges
Waarde is ca 900/1000 euro
Ja, het gaat me nog niet eens om de waarde, maar vooral het feit dat deze ooit nieuw aangeschaft is door mijn overgrootvader, blijkbaar in Duitsland viel me overigens wel op, gezien de Duitse dag aanduiding.
Inderdaad, onder voorhoud dat hij nog gerepareerd kan worden, ga ik hem zeker in zijn oude glorie herstellen.
Enig idee hoe ik de leeftijd kan achterhalen? Ik weet niet hoe lang de beste man hem gehad heeft (en navragen is al even niet meer mogelijk helaas, haha)
Begin jaren 50 ±
Bedankt!