Advies reparatie Tissot vrouwenhorloge

Beste Horlogeliefhebbers,

Mijn moeder heeft een 15 jaar oude Tissot die ze met veel plezier nog steeds dagelijks draagt. Onlangs heeft ze het batterijtje laten vervangen. De juwelier melde dat het uurwerk lichte sporen van oxidatie heeft en dat er op termijn iets aan moet gebeuren. Daarnaast kan het horloge een keer goed worden gepolijst.

Wat is wijsheid? Iemand enig idee wat de kosten van het schoonmaken / vervangen zijn van het uurwerk van dit mooie tijdloze dameshorloge? Welke juwelier of expert kan ons hierbij helpen?

Alvast bedankt voor jullie reacties / advies

Groeten,

Gabor

Hoi Gabor,

Ik denk dat als je dit door een juwelier op moet laten knappen, je beter een nieuw horloge kunt kopen.

Mogelijk zijn hier wel hobbyisten die wat voor je kunnen betekenen.

Een kwarts uurwerkje kost meestal niet zoveel, dus zoek het kaliber van het uurwerk op en zoek een nieuw uurwerkje op ebay en laat dit vervangen, dan kan het horloge er weer twintig jaar mee vooruit.
Eventueel kan je een forumlid zoeken die kan helpen het uurwerk te vervangen.

Zolang het uurwerk nog prima op tijd loopt is vervangen niet nodig, je zou zelf aan de slag kunnen gaan met een cape cod doekje om de kast en band weer mooi te krijgen, wel het glaasje afplakken.
Mocht later toch nodig blijken dat het uurwerk vervangen moet worden zoek dan een horlogemaker i.p.v. een juwelier dat scheelt je vaak flink in de kosten.

Hoi Heren,

Bedankt voor de reacties. Fijn om te lezen dat het niet perse een kostbare reparatie hoeft te zijn!

Ik houd jullie op de hoogte!

Er zijn meerdere goede horlogemakers te vinden via dit forum. Kijk maar even of er een in de buurt zit. Ik ben altijd tevreden bij W&V in Alkmaar, vakmensen, geven eerlijk advies en de prijs valt nooit tegen.

Hoi Tom,

Bedankt voor je berichtje, ik woon zelf in Ede (Gelderland). Een dagje Alkmaar is nooit weg, ik vin het een leuke stad namelijk:)