Nu ik wat meer over de module van mijn nieuwe DW5600 lees, zie ik dat de 3229 in tegenstelling tot de 1545 een veertje heeft dat vanuit de module contact maakt met het achterdeksel van het horloge.
Niet mijn foto of mijn horloge, maar even ter illustratie.
Hierbij kom ik direct allerlei horrorverhalen tegen van Casio en andere digitale horloges waar bij een batterijwissel bijna altijd dit veertje kwijtraakt. Ik schiet nu al in de stress voor over een jaar of 2
Heeft iemand hier ervaring mee? Is dit echt zo erg?
Iedere goeie horlogemaker weet van dit veertje en van het resetten
na een batterij wissel.
Ik zou dat niet zelf doen.
En vraag naar een Energizer, Sony of Maxwell batterij.
Zelf 2 x zo’n batterij vervangen geen probleem gehad,
wat me bij de 2e x wel opviel was een mysterieus veertje dat ergens opzij bij de bandaansluiting zit, geen idee van de functie daarvan, maar kijk bij het terugplaatsen van de band wel goed uit of daar bij de “lugs” ook niet toevallig een veertje zit.
Als je dat veertje er niet in hebt zitten, is het geluid van het alarm weg.
In het deksel ziet een Piëzo-elektrisch element geplakt, daarmee wordt via het veertje contact gemaakt.
Bedankt voor jullie snelle reacties, ik ben weer gerustgesteld. Ik ga - als het zo ver is- voorzich te werk, en heb nu ook al een aantal opties voor als het mis gaat.
Maar voor die paar euro meer kan je het laten doen
en ook nog laten controleren op WR
De pakking is meestal na het openen niet meer OK
dus die zou ik ook ( laten ) vervangen.