Op dit moment heb ik leuke horloge collectie. Echter zijn er maar twee horloges die ik echt draag, namelijk mijn Tudor BB blue en een Explorer 14270 swiss only uit 1999. De afgelopen maanden was ik van overtuigt om daar een Omega seamaster 300m white aan toe te voegen (of op staal of op rubber). Voor mijn gevoel heb ik dan een mooie collectie van 3, waarbij de Explorer een beetje mijn nette horloge is. De tudor mijn allerdaagse en de seamaster lekker zomers horloge.
Maar toen kwam de release van tudor, waarna ik de tudor chrono Panda en de bb58 silver niet meer uit mijn gedachte krijg. Zo erg dat ik zelfs overweeg om voor collectie te gaan die alleen uit tudor zou bestaan. De BB blue die ik al heb aangevuld door de chrono Panda en bb58 silver… (Ik zou de Explorer dan inruilen of verkopen).
Ik zou het niet doen. Ik houd van variatie in stijlen en merken en dan vooral vintage en het mag niet te duur zijn.
Maar jij moet gewoon doen wat jij wil.
Ik zou het ook niet doen. Sinds ik mijn BB58 heb ben ik wel snel Tudor fan geworden, en ik kan me voorstellen een BB58 en bijvoorbeeld de chrono of GMT er naast. Maar een BB58 blue, silver en chrono!? Lijkt mij erg saai en weinig divers. Ik zou de Explorer houden en kijken of je de Blue wil inruilen voor de Silver of de Chrono.
Maar ja… wat maakt het uit wat ik zou doen? Het is jouw collectie en jouw geld
Ja, lastig. Er zijn natuurlijk geen regels, als het gaat om hoe een collectie eruit moet zien.
Ik weet dat de Explorer een populair horloge is. Maar ik ben er gewoon nooit zo kapot van geweest. En ik zou liever een BB58 hebben dan een gewone BB. Maar allebei zou voor mij dan weer wat veel zijn. Zeker als je voor een 3-piece collection gaat. Ik zou zelf wel blij worden van de Panda chrono, een BB58 in blauw en een Seamaster. Maar jij moet natuurlijk vooral doen waar jij blij van wordt. Succes!
Je kan nooit teveel Tudor hebben, Tudor is net als kaas, het kan nooit teveel zijn, bestaat niet!
Maar om er een Explorer voor weg doen vind ik te ver gaan.
Tudor BB58
Tudor Chrono
Explorer
Ideaal toch. Die BB Blue is meer zomers horloge dan de Omega.
Have you been smoking Crack? Geintje natuurlijk.
Maar de Rolex Explorer I houden natuurlijk! Je zou wel een Black Bay Chronograph kunnen toevoegen ipv de Seamaster.
Ik zou allereerst rustig de tijd nemen om na te denken over wat je nou echt wilt. Wanneer er een nieuwe release wordt uitgebracht of wanneer je bijvoorbeeld een horloge ziet op YouTube waarvan je niet wist dat het bestond is het logisch dat deze horloges in het begin extra spannend zijn. Ik zou nu in ieder geval geen overhaaste beslissingen nemen en over een maand nog eens bekijken of je er nog steeds zo over denkt.
Uiteindelijk is het jouw geld en moet je hetgeen doen waar jij het meeste plezier mee beleeft. Niemand hier op het forum kan deze beslissing voor je maken. Persoonlijk vind ik een 3 piece verzameling met 3 horloges van hetzelfde merk (en dan ook nog eens allemaal black bays) te veel van het goede. Ondanks dat het verschillende modellen zijn zit er voor mij te weinig variatie in. Wanneer je een enorme black bay fan bent en andere horloges gevoelsmatig niet in de buurt komen dan moet je het vooral doen!
Tegen de tijd dat je eenmaal goed bent doorgeslagen / van het padje bent (sommigen bereiken dat in no time, anderen doen er een mensenleven over) kom je er vanzelf achter dat je van het ene merk nu eenmaal meer bezit dan van het andere merk. Menig Seiko liefhebber zal dan kunnen beamen .
Ik ben zelf op het punt aanbeland dat ik elke dag van de week een andere Tudor om kan doen. Ja echt… Mag ik mezelf daardoor een Tudor liefhebber (lees: doorgeslagen verzamelaar) noemen? Ik denk het wel. Heb ik dat zo gepland? Natuurlijk niet. Is gewoon zo gelopen in de loop der jaren. En hoezeer blij ik ook ben met mijn Tudors: ik heb ook tal van andere merken die ik graag heb en draag. Het is juist de afwisseling die het leuk maakt. Voor mij althans.
Tot slot, die Explorer: gewoon erbij houden als dat kan. Iconisch horloge. En imo een van de weinige ingetogen Rolex modellen die niet per se gedragen/gekocht worden om van de daken te schreeuwen dat je een Rolex om hebt…
Voor nu wil ik graag een “witte” of Panda plaat toevoegen aan de collectie! Qua merken vind zowel Omega al Tudor super! (Althans de meeste horloges). Ik heb ook de breitling premier gepast… ook mooi maar het deed me niks… ook de GS snowflake gepast. Maar die vond ik te ligt aan voelen.