Alternatief aanleggen van Natobandje

Je kent het wel “ik hou niet van Nato bandjes, want dan heb je zo’n prop op je pols”

dat kan ook anders door de horlogekast wat meer vanaf de gesp naar het uiteinde van de onderdoor-flap of de gaatjes te schuiven, dan krijg je dit beeld.

Mocht dat nog niet genoeg zijn dan kun je overwegen de Natoband anders aan te leggen door éérst de lange flap door de korte flap te rijgen om vervolgens dan de band vanaf positie 6 uur langs de springbars te halen,



Waardoor die “prop” nog meer onderaan de pols komt te zitten en de gesp meer bij de horlogekast komt te zitten
( vaak hoef je dan ook het restant niet meer terug te vouwen )


pas wel op dat je de band in het begin niet te dicht bij de laatste gaatjes hebt zitten anders komt de gesp veel te hoog te zitten en dat is ook geen gezicht.

een beetje uitproberen met je horloge meer of minder te schuiven en je komt er vanzelf achter wat werkt.
( wel oppassen met het afdoen zodat je horloge niet van het bandje valt )

succes !

3 likes

Ik heb hetzelfde, ik houd ook niet van zo’n bulky bandje (de loops en het overtollige bandje) en daarom kies ik zelf voor een one piece nylon. Dus vergelijkbaar met een perlon band maar dan in nato style.

2 likes

Zo’n zulu achtige nylonband kan natuurlijk ook,
maar dan mis je net weer 1 metalen beugeltje,
iets minder “bling” dus, en mogelijk ook in minder kleurencombinaties te koop.

Voor mij hetzelfde. Ook ik heb alleen de “one piece” Nato banden, om precies dezelfde reden.