Tja, na de -in mijn ogen- nogal onbeschofte prijsverhogingen van de Hamilton’s overweeg ik nu om een Seiko Astron aan te schaffen. Maar twijfel tussen de volgende 2 modellen:
- SAST005G titanium met zwarte plaat en gouden accenten;
- SAST023G staal met blauwe plaat.
Vanwege materiaalgebruik loopt het gewicht enigszins uiteen, 136 vs 205 gram. In dat opzicht ‘klinkt’ titanium in het voordeel, maar omdat het forse klokken betreft met 47mm diameter en 17mm dikte kan dat een nadeel zijn vanwege de balans.
Verder hebben ze veelal dezelfde specs: sapphire crystal, keramische lunette, 100m WR. Alleen heeft de lunette bij de stalen variant wereldsteden erop staan, terwijl bij de titanium variant de lunette clean is.
Mijn indruk is dat de zwart-goud combi wat meer dressy oogt dan de blauw-zwarte die een wat sportievere indruk maakt.
Welke zou jij kiezen, en waarom?
…
…
.