Band aanpassen voor quick release system?

Ik heb een horloge waarvan ik regelmatig de band wissel. Ik heb daarbij onder andere twee vrij dure leren banden (alligatorleer, kosten nieuw ruim over de 200E per stuk). Ik zie dat eentje langzaam wat beschadigd raakt bij de aansluiting aan de kast. Waarschijnlijk omdat ik mijn springbar tool er tussen wurm bij het wisselen.

Kan ik deze ‘standaard’ banden ergens laten aanpassen, zodat ze met een 20mm quick release springbar kunnen werken? Zo ja, waar (en wie heeft met dit adres ervaringen)? Het zou wel direct ‘goed’ moeten gebeuren. Als ze daarna uitscheuren dan kan ik ze weggooien namelijk.

Dank voor de tips!

@Ko-Banden kan zoiets vast wel regelen voor je!

2 likes

Ah, ja. @Ko-Banden kan jij dat? Zo ja, dan ga ik even op zoek naar waar ik topkwaliteit 20mm quick release springbars kan vinden. Ik neem aan dat je die door het nieuwe gat er in kan steken?

1 like

Zag laatst een filmpje van The Strap Tailor langskomen die net een Bergeon apparaat gekocht heeft waarmee je dat heel makkelijk kunt doen!

Ik wil niet dat iemand met een mesje gaat prutsen. Paar filmpjes gevonden op youtube. Dat is niet best.

Heb al wel de bizar dure tool gevonden. https://www.esslinger.com/bergeon-30227-watch-strap-cutting-plier/

Niet echt te moeite waard om het zelf te kopen voor twee banden.

Nee niet zonder speciaal gereedschap. Daar schijnt een tangetje voor te zijn en die heb ik niet.

Jammer! Dan moet ik nog even verder zoeken. Andere tips zijn welkom!

Niemand? :+1:

Ik zag laatst hier een berichtje van iemand die zo’n tangetje heeft. Geen idee of hij er ook zoveel voor had betaald. Maar misschien geeft dat goede moed voor het zoeken, anders kan ik het morgen even proberen.

1 like

@Bidle ik las ergens in een topic van vorig jaar dat jij mogelijk ervaring hebt. Of misschien zelfs een speciale tang bezit. Klopt dat?

Klopt, werken perfect. Geen ervaring met goedkopere varianten, maar zullen er ongetwijfeld zijn.

https://www.cousinsuk.com/product/notch-cutter-tool-quick-release-spring-bars

Verhuur je je tang? :sweat_smile:

Voor twee bandjes knippen vind ik 400 Euro wat aan de ruime kant.

Nagenoeg elke band krijgt deze behandeling. Wellicht dat een lokale horlogemaker er eentje heeft liggen.
Je zou het ook kunnen proberen met een scherp mesje, maar geen garanties, etc. Zo heb ik het hiervoor weleens gedaan en ging best goed.

Gewoon een Google voorbeeld, geen idee of het iets is.

Ik zal eens informeren bij lokale horlogemakers. Een enkele is misschien nog open.

1 like