Ik ben bezig met een buren 1321 uurwerk. Iets wat exotisch als je het mij vraagt
heb het terug in elkaar gezet maar nu wordt het datumrad niet altijd mooi meegenomen. Is er iemand die de gouden tip kan geven voor hoe dit komt? Enkele foto’s ter info.
En een andere veel gemaakte fout bij dit uurwerk, is de wijzerklemming gevet/ gesmeerd?
Deze zit NIET op de minuutpijp!
Datum verzetrad heeft een nok die naar binnen en buiten beweegt tijdens het verdraaien. Kan een afstelfout zijn en zorg ervoor dat de nok vol naar buiten staat op moment van datum verzetten. Bij verkeerd afstellen gaat hij ook stil staan op het contact met het uurrad!
Voor de liefhebbers. Hij loopt weer. Het verzetten van de datum lag aan het monteren van het datumverzet rad. Dit moet georiënteerd gemonteerd worden. Er zit een klein gaatje in dat overeen moet komen met de base plate. Bij het volledig monteren bleek dat de wijzers niet mooi meegenomen werden. De minuutpijp ( deze is niet zoals bij de meeste horloges) was te los. Deze lichtjes geknepen en alles loopt weer als een trein. Het nieuwe glaasje is nog onderweg en dan is hij weer compleet.



