Kreeg zaterdag van de horlogemaker 2 chronografen terug dus ik deel ze even met jullie.
Het betreft een Enicar Sherpa chronograaf met 3 register en valjoux 72 uurwerk.
Deze heeft service en nieuwe pushers gekregen en de Certina Chronolympic C-tronic die ik met dank aan forumlid weer aan de praat kreeg en nu een nieuw saffierglas heeft gekregen helemaal op maat geslepen en perfect bol geslepen,vind het erg mooi gedaan. Dit horloge heeft een stemvorkuurwerk met chronograaf module gelijk aan bv Omega Speedsonic .
Prachtige chrono’s, echt top! Dat glaasje is vakwerk, wat een mooi resultaat.
Uit welke jaren zijn deze twee?
(vind wel dat de Certina een kwaliteits stainless band verdiend)
Ziet er goed uit! Ik zou wel even naar dat bandje van de certina kijken, die verende lugs zijn berucht om hun krassende werking. Dat bolle glas laat de wijzerplaat extra mooi uitkomen
Die Enicar is ook bijzonder mooi!
Bedankt voor jullie reacties , ben er ook erg blij mee ,ze zien er weer top uit . De Certina heeft wel wat gebruikssporen maar omdat de kast sunburst bewerkt is kan ik deze niet polijsten.
Bouwjaren , de Enicar rond 1969 en de certina is maar 2 jaar in produktie geweest 1975-1976
De Band moet inderdaad vervangen worden maar deze band paste en wilde hem wel ff dragen .
Dagaanduiding is inderdaad in cijfers en heeft geen andere aanduiding.