De horloge van me opa WIE O WIE

Goedenavond. Hilarisch dat ik, na krap 6 jaar op dit dit forum, ook nog zo’n topic mag aanmaken!

Het gaat hierom:

Mijn opa overleed in 1998, en zijn vrouw, mijn oma, vorige maand. Toen dook ineens deze Pontiac Nageur “uit de jaren 40” op. Hij loopt niet meer, de plaat en lume zijn muy tropical en het glaasje heeft duidelijk wat te verduren gehad!

Geen zorgen, ik ga hier geen vragen stellen over de geldelijke waarde :rofl: maar ben wel benieuwd naar een paar dingen:

  1. Is dat radium? Is nogal afgebrokkeld.
  2. Kan ik het deksel er veilig afschroeven als dat zo is?
  3. Hij loopt niet meer; maar het opwinden voelt nog normaal. Gezien de emotionele waarde zou ik graag een reparatie laten uitvoeren. Wie is de geëigende Pontiacman hiervoor?
  4. En het belangrijkst: kan iemand me er wat meer over vertellen? Klopt de “jaren veertig”? Hij voelt veel zwaarder en steviger aan dan mijn andere horloges uit die tijd…

Bedankt vast!

14 likes
  1. Dat zou zo maar kunnen. Maar zekerheid krijg je met een geigerteller.
  2. Zou ik niet doen als je niet weet hoe je het stof en de losse korrels moet opvangen.
  3. Dat kan elke goede horlogemaker. Maar die willen niet allemaal aan horloges met radium werken. Zie de lijst ervaring met horlogemakers
  4. Er staat helaas geen nummer op de achterkant en ook het merk ontbreekt op de achterkant. Misschien staat het binnen in de bodem. Oh wacht :crazy_face:
    Twee sterren lijkt me eind jaren veertig/begin jaren vijftig. Maar zonder het werk te zien blijft het een gok.
4 likes

http://nl.wikipedia.org/wiki/Pontiac_(horloge) misschien heb je hier iets aan. Het is wel een mooi horloge, zeker de moeite waard om te laten opknappen.

1 like