eBay scammer & PayPal klacht

Ik weet het, er is hier al dikwijls aangeraden op eBay ver weg te blijven van twijfelachtige verkopers. Ik kon echter niet aan de verleiding weerstaan een goedkope vintage Seiko 5 te kopen van een Indiër - ervan uitgaande dat niemand PayPal betalingen toelaat als men niet zeker is van zijn producten. Ik ontving echter niet alleen een kapotte Seiko 5, maar het was ook nog eens een frankenwatch die totaal niet overeenstemde met de foto’s op eBay.

Via eBay heb ik proberen discuteren met de man, maar er viel met hem niet te praten. Dan maar een PayPal dispuut geopend.

Afgelopen week kreeg ik een mail van PayPal met de melding 'Return item(s) for a refund
You’re eligible for a 30,00 USD refund. Please ship the item(s) before 29 January 2019…

Twee minuten later kreeg ik nog een mail van hen, ditmaal met de tekst This case is now closed
We’ve reviewed the information regarding the case below and have decided in your favor.
We have issued a 30,00 USD refund to your PayPal account or original payment method.
This case is now closed.

Inmiddels staat die 30 dollar ook terug op mijn rekening. Moet ik nu echter dat horloge nog terugsturen of niet? Ik vind nergens een antwoord op die vraag en kan in de afgesloten case ook niks meer doen.

1 like

Nee. Geld terug en zaak gesloten. Dat was het dus :wink:.

1 like

Normaal krijg je het bedrag op te zien op je rekening nadat de verkoper het item terug heeft ontvangen.
Lijkt erop dat hij heeft meegewerkt om de case in je voordeel te sluiten.
Terug sturen is niet meer nodig

Heb je toevallig de foto’s van wat geadverteerd werd en hoe die werkelijk is ?
Meestal zetten de indiers redelijk netjes de advertenties op.

Dit is de foto die ik de verkoper stuurde. Hij beweerde vervolgens dat de verschillen te wijten waren aan ‘optical effects and different lighting’ :rofl:

2 likes

Zijn het niet gewoon allebei Bombay specials?

9 likes

Beginnersfoutje zullen we het maar noemen :wink:

1 like

Allebei bijeengezochte rommel met een fantasie plaat. Dus je had hoe dan ook niks goeds ontvangen.

Het lijkt alsof hij de verkeerde heeft ingepakt. Wees blij dat je de mooiste van de 2 hebt gekregen :wink:

3 likes

Het was het kleurtje van de wijzerplaat dat me over de schreef trok… en dan nog eens met een sunburst effect. Dat was bij het ontvangen horloge ook mooi, maar helaas was er geen goed woord te zeggen over de rest. :grinning:

verkopers uit india en filipijnen = weglopen!!!

Moet ik nu echter dat horloge nog terugsturen of niet? Ik vind nergens een antwoord op die vraag…

Ook niet als je contact opneemt met PayPal? Lijkt me een stap die je neemt voor je hier advies gaat vragen :wink:

Met een beetje research op google had je kunnen weten dat dit een nep Seiko is
en je de bestelling achterwege had kunnen laten.
Zeker als het een locatie als India betreft.
Leermomentje :grin:
Je hebt nog geluk met de coulance.

Trouwens voor 2 tientjes meer heb je een echte 5 :wink:

Die Indiër weet al lang dat hij van Paypal niet gaat winnen. Bij eBay icm Paypal wint de koper een case bijna altijd.

Lijkt me duidelijk.

1 like

man man man, als je zulke horloges koopt dan heb je gewoon te weinig kennis opgedaan voordat je iets koopt. Natuurlijk zit verkoper fout maar het is ook een wanstaltig slechte Seiko fake.

4 likes

Ik heb de vraag inderdaad bij PayPal gesteld en wacht nog op hun antwoord. Het leek me niet slecht mijn ervaring ook op het forum aan te kaarten. Een ander kan er maar van leren, net zoals ik hier ooit leerde dat PayPal de beste betaalmethode is bij twijfelgevallen. Daarom dacht ik dat weinig fout kon gaan. Blijkbaar is de winstmarge van zo’n sjacheraar groot genoeg om de kost van PayPal klachten te dragen.

4 likes

Ze zien er beide erg nep uit…

Je bent er idd goed mee weg gekomen vanwege Paypal.
Mijn ervaring met PP is dat ze snel reageren en je als koper goed beschermd bent. Dat is een plus voor PP maar toch moet je gewoon waakzaam blijven en daar niet bind op varen.

Sommige zaken kun je gewoon beter mijden en India is hier op HF ook een no-go voor klokkies. Genoeg waarschuwingen van te vinden. Al kocht ik ook 2 mumbay specials die ik weer heb kunnen annuleren na advies hier. Nu ik dat weet kijk ik niet eens meer naar iets uit die streken.

De kans is blijkbaar 99% procent dat het mis gaat dus gewoon verre van blijven.