Geen horloge maar een klok

Ik kan op internet geen Klokforum vinden. Vandaar dat ik mijn vraag hier even stel. Wanneer deze in een andere rubriek moet, hoor ik het graag.

Mijn vraag:

Ik heb een oude mechanische klok jaren geleden een keer in Zweden gekocht. De veer was van het meeneemasje gegaan, kon hem niet meer opdraaien.

Iemand enig idee wat de truc is om de veer en het opdraaimechanisme weer op zijn plek te krijgen, hoe krijg ik de veer opgedraaid en weer op zijn plek?

Wellicht kan je geen passende rubriek vinden omdat het geen klokkenforum is :wink:. Maar dat wist je zelf ook al. Misschien vind je hier iets:

http://www.atmos-man.com/spring.html

De veer is van de opwindas afgegaan? Als de veer niet gebroken is kun je de veer er toch gewoon op schuiven. Zet het vierkant van de opwindas in de bankschroef, dan kun je de veer met de hand opdraaien.
Van te voren even een cirkel van ijzerdraad maken. die kun je er over schruiven als de veer voldoende is opgewonden.
Gemakkelijker was het geweest als de veer in een trommel had gelegen.

Als het begin van de veer is afgebroken, zul je er een nieuw begin aan moeten maken. Even uitgloeien (tot rood) en een gaatje boren.

Met vriendelijke groet,
Inca

Dank, ik moet even een ‘gereedschapje’ maken voor de bankschroef!