Iets waarbij ik mijn bedenkingen heb is het volgende:
Zie regelmatig horloges in advertenties (waard dan ook) waarbij ook foto’s van een geopend achterdeksel / bodem staan.
Meestal zijn er dan ook nog de nodige afdrukken van het openen met een niet precies passende sleutel zichtbaar.
Na het openen wordt het horloge natuurlijk weer gesloten maar is het dan ook weer waterdicht? Pakking kan verschoven zijn of er zijn vuiltjes op het vet van de pakking gekomen.
Tja, niet iedereen heeft een Bergeon of Horotec opener; of weet die te gebruiken. Of heeft de juiste pons. Om die reden (die pons heb ik nou net niet) heb ik vanavond nog iemand naar je doorgestuurd André; zeiknatte jonge Planet Ocean (kroon open gelaten tijdens zwemmen) met bovendien een geheel losgekomen automaatkloof-schroef. Die ik dan weer zag door de zichtbodem! Rotor knalt telkens tegen die schroef aan. Beetje combi van eigen schuld en garantie lijkt me… …maar dit terzijde.
Ik vind het eigenlijk wel prettig, als een vintage horloge zo wordt aangeboden. Ik weet dan wat er in huist en in bijna alle gevallen zal het uurwerk toch geserviced gaan worden. Het met een niet passende sleutel/gereedschap openen is een dingetje, maar daar is toch niets meer aan te doen, als ie zo is aangeboden.
Precies dat. Die optie miste ik eigenlijk. Maar dan hebben we het wel over vintage en zo, niet over moderne duikers natuurlijk. In geval van een Rolex van onbekende verkoper zou ik trouwens sowieso het uurwerk willen zien en/of bevestiging van een specialist, maar dat terzijde.
Ligt een beetje aan het horloge en de prijs, maar ik maak hem liever zelf open om te kijken, voornamelijk vanwege eventuele schade, de condities waarin die open gaat (stof, luchtvochtigheid etc).
Is het een grote handelaar met cleane, steriele fotos en duizenden reviews die mij het binnenwerk van een oude Speedy laat zien, of het een JanMetDePetOp-achtige advertentie die op Marktplaats zijn ladevondst opengetrokken heeft.
Ik heb er ook niet zo’n moeite mee. Soms zie ik het zelfs als een pré om in ieder geval het uurwerk te hebben gezien voordat ik iets zou kopen. Nu gaat dat voor mij alleen op bij vintage, die dan vaak toch al niet meer waterdicht zijn.
Eigenlijk nooit bij stilgestaan.
Wel vaker advertenties voorbij zien komen met geopende achterkant en soms daarbij ook wel m’n bedenkingen gehad.
Maar ik zie het vaker bij vintage of sowieso de wat oudere horloges en niet bij nieuwe(re)