Uit erfenis, geen idee, alle hulp welkom!
Tissot 14 Kt gouden zakhorloge, met gouden ketting.
In perfecte staat, loopt perfect.
Waarschijnlijk uit jaren 50-60.
Er staat wel een nummer in het deksel, maar dat is misschien niet het officiële serienummer. 490275 50 en de aanduiding 56 14k.
2 likes
Ziet er begerenswaardig uit,zuinig op zijn 
Welkom op dit forum.
Zoals je wellicht al vermoedde is dit een Tissot zakhorloge; een merk dat nog steeds bestaat.
Dit zakhorloge is een stukje ouder dan je denkt; het dateert namelijk uit de jaren 30.
Het nummer in de kast is inderdaad het Tissot serienummer. Hiermee kun je ongeveer de leeftijd vaststellen, lijst van de nummers circuleert op internet. Het nummer 490275 dateert het horloge op omstreeks 1932.
Uurwerk is vrijwel zeker een kaliber 210, en dat ziet er zo uit:
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Tissot_18_sav
Verder is het een zogenaamd hunter zakhorloge, met een klep die het glas beschermt en geopend kan worden door de knop in de kroon in te drukken. Dit type zakhorloges heeft altijd de kroon bij 3 uur zitten, in tegenstelling tot een “normaal” zakhorloge zonder voorklep, dat de kroon op 12 uur heeft.
Mooi zakhorloge, en nog in nette staat voor z’n leeftijd 
4 likes
Nog een kleine toevoeging aan hetgeen @wbcoupe al schreef
De kast is uit 14 karaats goud en heeft behalve de Zwitserse ponsen ook nog een Duitse goudstempel (kroon).
(dat laat vermoeden dat het horloge destijds naar Duitsland geleverd is)
2 likes