Ik heb een mooie Tiressa binnen gekregen, die moet natuurlijk wel beurtje krijgen.
Met een kastmes krijg ik de kast open, het uurwerk blijft echter in de achterkant van de kast zitten en de opwindas steekt door de kast. Zie foto’s.
Ik heb inmiddels een metalen ring losgekregen en het uurwerk zit nu los in de deksel.
Maar de as steekt nog door de deksel heen en deze krijg ik niet losgekoppeld.
Misschien heeft een vorige “horlogemaker” er een normale stift met kroon in gestopt en geen deelbare. Ooit eens gehad met een Pontiac. Echt met geweld dat ding eruit getrokken en de tirette moeten vervangen. Misschien als allerlaatste redmiddel.
Uurwerk moet er dus aan de bovenkant uit…? Eerst die glasring/rehaut maar eens los, anders lukt dat sowieso niet. Wellicht dat er dan, naar binnen langs het uurwerk kijkend, meer duidelijk wordt.
Precies dit dus een gewone stem geplaatst i.p.v. de hier noodzakelijke splitstem en de tirette kapot.
Tirette heb ik nog wel, wie heeft een splitstem ETA 2472 of ETA 2452 voor mij?
Ik zat te denken hoe de vorige horlogemaker dan de niet deelbare as in de achterkast heeft kunnen vastzetten, interessante puzzel want blijkbaar is het toch gelukt.
Volgens mij heeft hij dan eerst de as in het uurwerk gezet en de tiretteschroef vastgedraaid, daarna het uurwerk met de as door de kast gewurmd en pas als laatste de kroon er op gedraaid.
Ik ga niet voor deze oplossing de deelbare as is besteld.
@vouwfietser
Geweldig, André, dat je dit weer voor elkaar hebt gekregen. En wat leuk om te lezen dat dit is gelukt met behulp van de adviezen van andere HF leden. Hier doen we het voor! Het was heel leerzaam om te weten te komen dat je dus echt NOOIT een deelbare stift moet vervangen door een vaste.