High accuracy quartz uurwerken

Weinig mis mee hoor :wink:

5 likes

Liever wat anders

1 like

Hallo Ruud,

In mijn werk kom ik veel “kampen” tegen.

Zelf heb ik dus bij elkaar zo’n 2 miljoen kilometer in EV, benzine en diesel auto’s gereden.
Heb Apple en Android telefoons, zelfs Nokia’s uit hun glorietijd nog in de la liggen.

En ik heb dus 1 quartz horloge en 2 duurdere automaten.

Er zijn redenen om een horloge aan te schaffen en de eerste twee die jij noemt vind ik zelf heel belangrijk.

Tandwielen zijn hartstikke mooi (heb WTB gedaan, lang geleden…) en het feit dat iets met de hand is gemaakt vind ik over het algemeen fantastisch. Wellicht geeft jou dat het gevoel van een ziel.l en daar kan ik wel in meegaan.

Afwerking vind ik zelf dan helemaal niet verbonden aan een automaat, omdat zoiets net zo goed kan gelden voor een quartz horloge (heb me laten vertellen dat die GS-en bijvoorbeeld best mooi zijn…).

Maar ieder zijn mening.

Je kunt echter de deur op een kier houden voor andere technieken, methoden, zoals ik hiervoor aangaf.

Maar afgezien van hoe een horloge er uit ziet, wat voor gevoel het jou geeft en de techniek en historie ervan, is het ultieme doel van een horloge natuurlijk jou informeren over de huidige tijd.

Voor mij is dan redelijk belangrijk, dat ik er dan vanuit kan gaan dat de tijd die ik aflees zo dicht mogelijk bij de tijd van die atoomklok in de buurt komt.

Maar dat is persoonlijk.

En ik mag dat dus niet van mijn twee automaten verwachten en dat accepteer ik dan ook.
Ik vind ze namelijk prachtig!

O… en ik koop altijd spullen voor mij en nooit met een eventuele verkoop in gedachten.

1 like

Nope.

Tsja, voor mij niet.

1 like

OK, prima.

Kon het proberen.

Maar heb natuurlijk ook waardering en respect voor jouw duidelijk sterke door jouwzelf gevormde mening.

1 like

Ziel? Kweenie hoor, maar dat vind ik inmiddels zo’n onzin.

2 likes

Zou wel kunnen als je aanneemt dat de maker er “met hart en ziel” aan heeft gewerkt, als het handgemaakt is dus.

Wat ik alleen wel was vergeten te vragen was het cruciale detai: heeft Ruud zelf wel een quartz horloge in bezit gehad?

Ik heb nl. een collega die stellig tegen EV’s is (gaat ook graag naar Tractor Pull evenementen), maar hij heeft zelf nooit een EV bestuurd.

Dus mijn discussies met hem over EV’s zijn dan ook heel kort: “Al gereden?” en ik ben klaar.

1 like

Best vervelend, als je nog geen rechten hebt om je eigen berichten te bewerken :sweat_smile:

Als je al een “l” vergeet in het woord “detail”…

Maar hoeveel handgemaakte uurwerken zijn er nog, waar een maker met hart en ziel aan gewerkt heeft? De ETA’s en Selita’s in de prijsklassen die ik me kan veroorloven zijn net zo’n industrieel massaproduct als een quartz uurwerk. En dan vind ik het dus onzin, van die ziel. Beknellend als je erin gelooft, bevrijdend als je dat niet meer doet. Zo gaat dat met geloven, denk ik dan.

5 likes

:white_check_mark:

:white_check_mark:

:flushed:

Stoppen ze een ziel in zo’n horloge. WTF :exploding_head:

1 like

Quartz uurwerkje…best mooi hoor! :wink:

9 likes

Als het enige aan quartz wat je in handen gehad hebt, een quartz horloge uit een plastic draaitoren is, you aint seen nothing yet.

Er zijn vele mooi quartz horloges en uurwerken, zoals de grand seiko hierboven. Die moet je een keer bepoteld hebben en gezien hebben.

En daarna zeggen dat je liever een seiko nh35 achter plexiglas prefereert.

7 likes

Dat zeggen sommigen van een auto ook.
Net als een horloge, is dat gewoon een stuk metaal met nog wat andere materialen. Niks bijzonders.

1 like

Alleen niet teveel bij stilstaan tijdens het rijden.

Ik heb meerdere gssen (vast)gehad.

Geen blijvers.

Gshocks trouwens ook niet. Rommel.

1 like

Ik helaas niet.
En gaat ook niet gebeuren voor dat geld.

Maar als je die inderdaad hebt gehad, dan kunnen het niet allemaal maandagmorgen-modellen zijn en is jouw mening in ieder geval gefundeerd.

To each his own natuurlijk.

Alleen de tendens om soms de horloge wereld te veralgemeniseren in quartz is kut en mechanisch rules, vind ik wat gemakkelijk.

4 likes

Nog maar twee plaatjes dan van een tweetal best aardige quartzjes…:wink:


5 likes

Heb je een database :slight_smile:

2 likes

Best wel. :innocent:

3 likes