Helaas krijg je niet van alle landen ook een definitieve status van afgeleverd, een pakketje naar de VS houdt via InternationalParcelTracking.com bijvoorbeeld op als het de grens overgaat, je moet dan dus maar hopen dat het aankomt. Een DHL of UPS kunnen dat wel maar die zijn dan ook een stuk duurder.
En daar zit het en ook in. Als de betreffende land het niet goed op orde heeft, dan kan het erg lang duren of misschien zelfs helemaal niet.
Vandaar dat ik voor sommige belangrijke dingen liever een vervoerder zoekt die in het betreffende land ook zelf de aflevering regelt.
Dat is zo, maar als men de verkoper niet kent: "better safe than sorry ". (dan niet kopen helaas)
You buy the seller, zogezegd. Dat gaat altijd op, nou ja, in 98% v.d. gevallen dan toch.
MvG,
JB
Dat is HET probleem. Een UPS of Fedex zijn stukken beter, maar niet geprijsd of ingericht op particulieren.
Hartelijk dank voor deze gemeenplaats, zeker gezien mijn relaas hierboven… Soms zijn er dingen, waar ook de meest betrouwbare verkoper, geen invloed heeft. Tenzij hij hem zelf op de (water)fiets komt brengen.
Daarom gebruik ik ook de website: http://www.trackitonline.ru/
Als je je aanmeldt, dan krijg je ook wijzigingen binnen.
Het valt me op dat er zo wisselend wordt gereageerd op deze topic.
Als ik iets verstuur, dan altijd verzekert. Komt het niet aan? Claim bij de verzender.
Als ik iets koop, dan betaal ik met Paypal (aan creditcard gekoppeld, niet aan IBAN rekening).
Altijd betalen met vermelding “goederen”, nooit “familie/vrienden” want dan ben je niet verzekerd.
Bij een koop buiten eBay ook altijd in de toelichting beschrijven waar het om gaat.
Als koper heb je dan kopersbescherming. Als verkoper moet je het dus regelen door verzekert te versturen.
Als een particulier mij een betalingsverzoek doet via Paypal, dan geniet ik als ik het goed begrijp Paypal Aankoopbescherming?
Als jij koper bent en hij betaalt de PayPal kosten wel, niets als hij vraagt jou geld over te maken met voor jou de kosten, het zogenaamde geld over maken naar familie, zeg maar. In het eerste geval krijg je dan meestal een rekening, in het 2e geval een persoonlijk bericht om dat bedrag over te maken naar zijn rekening en de kosten zelf op jou te nemen.
Iemand anders die hier ervaring mee heeft?
Ja, ik heb daar ervaring mee. Wat daar staat, is dus precies wat ik zeg. Verkoper dient jou (een link naar) een factuur te sturen en dat ziet er dan net zo uit, als je iets op eBay koopt en via PayPal betaalt. Jij hebt dan aankoopbescherming. Als hij jou echter vraagt geld over te maken, zoals naar vrienden en familie, dan zijn de kosten buiten Europa voor jou èn je hebt dan geen aankoopbescherming.
Ik heb via de mail de link gekregen voor een betalingsverzoek. Als ik het goed begrijp ben ik dan beschermt als koper?
Inderdaad.
Dankjewel! Kan ik met een gerust hart het bedrag aan het verzoek voldoen
Zoals ik al zei, net als op eBay.
Even ervaring van betalen met Paypal delen:
5 augustus had ik via Ebay een Seiko gekocht met 7123 caliber met het oog te gebruiken als donorcaliber voor herstellingen in de toekomst. Keurig aangekregen thuis en opzij gelegd. Nu wou ik gisteren het horloge open doen om het circuit te hergebruiken, blijkt er een Chinees rommelcaliber in te zitten. De wijzerplaats was ook vastgetaped. Compleet fake dus. Mijn fout dat ik het niet sneller heb gecontroleerd, maar dat doet er eigenlijk niet toe. Fake is oplichting. Ik vermoed dat er weinig mensen zijn die hun horloges ooit open doen (buiten dit forum )
Ik heb gisteravond nog een dispuut geopend en alles vermeld. Deze ochtend had ik al mail gekregen van paypal dat het dispuut in mijn voordeel had bekrachtigd en het geld spoedig teruggestort zou worden, wel zonder verzendkosten. Kan ik nog mee leven als dat de policy is. En zonet mail gekregen dat het geld is teruggestort. Binnen de 12 uur.
Conclusie: Veilig om met paypal te betalen en zelfs na 2 maand nog een dispuut te starten.
Volgens mij heb je nog veel meer tijd. En daar zit dan ook meteen het risico als verkoper…
Klopt, je hebt maar liefst 180 dagen om een “Dispute” te openen.
Ook de verzendkosten kun je bij paypal claimen
https://www.consumentenbond.nl/betaalrekening/paypal-vergoedt-retourkosten
Even een oud topic uppen met een nieuwe vraag:
Het is al even geleden dat ik op Ebay iets met Paypal in andere valuta heb betaald. Laatste keer kon ik nog kiezen tussen de Paypal wisselkoers of mn gekoppelde Mastercard met een wisselkoers die altijd duidelijk voordeliger was.
Nu kan ik nog steeds kiezen, maar staat er al direct een (gelijke) wisselkoers bij beide opties. (3% boven de vv-aankoopprijs vandaag…)
Zie ik iets over het hoofd of is er geen goedkopere creditcard- optie meer via PayPal?