Sinds mijn vorige post is het weer gaan kriebelen om een oud horloge weer op te frissen. Niet alleen een grondige schoonmaak, maar ook echt opknappen (niet het uurwerk, alleen hetgeen wat zichtbaar is) .
Zelf gebruik ik middelen als PolyWatch in combinatie met een katoenen doekje om kleine krasjes uit het glaasje te polijsten en het glas weer een stuk helderder te maken.
Met Cape Cod heb ik goede ervaringen om krasjes te verwijderen van gepolijste delen van de kast.
Nu ben ik benieuwd welke tools/trucs/middelen jullie nog meer gebruiken om een horloge mooi op te knappen.
Bij rvs kun je rustig zeer fijne (watervaste) schuurpapier gebruiken en daarna de te polijsten delen doen met Commandant carpolish voor verweerde lakken en een Dremel(achtige) met een viltje. Voorbeeld: Bovendeel:na, onder deel: voor.
Plexi maak ik weer sexy met tandpasta en een wattenstaafje. Gepolijste rvs kast met Cape Cod, satineren met zeer fijn watervast schuurpapier en een geborsteld effect heel voorzichtig met een schuurspons en/of fijn schuurpapier.
Voor satineer werk raad ik je Bergeon blokjes aan en voor het glimmende gedeelte Cape cod polijstdoekjes. Dit kan je gemakkelijk met de hand doen zonder machines