AMSTERDAM – Een analoog horloge van het merk Patek Phillipe heeft op een veiling van Christie’s een exorbitant bedrag opgebracht. De gouden accessoire werd overgenomen door een Zwitsers museum, dat er ruim vier miljoen euro voor neertelde.
Naar zeggen van het veilinghuis is dat het op één na hoogste bedrag ooit betaald voor een horloge. Dit zou met name te maken hebben met het bijzondere design: het in ’43-44 vervaardigde klokje wordt volgens Christie’s gezien als de voorloper gezien van horloges zoals men die nu kent.
Aurel Bacs, van het veilinghuis lijkt de exclusiviteit van het stuk in ieder geval niet te onderschatten. “Het is de Mona Lisa onder de horloges”, zegt hij althans tegen Reuters.
“Europese bieders hebben het dankzij internationale verzamelaars moeilijk gehad”, vervolgt hij over het verloop van de veiling. “Met name kopers uit China boden fors.”
Hij is wel mooi !! :~
Valt net buiten mijn budget