Impressies PRW-2000T


Na met m’n nieuwe reiskamaraadje naar China te zijn geweest http://www.horlogeforum.nl/read.php?2,205025,205025#msg-205025, hieronder een paar korte impressies. De technische specs kun je vinden op http://www.casio-europe.com/euro/watch/sports/prw-2000t-7er/

#Pluspunten:
-De standaard pluspunten zoals je van een Casio ABC mag verwachten. Leuke is dat Casio het duplex scherm steeds meer gebruikt dan alleen voor de compas. Voorheen was al de laatste meting toegevoegd. Nu geeft het duplex scherm ook aan hoe ver je door het menu gescrolled bent.

-De pinnen van de band zijn geschroefd en gemaakt van redelijk dik metaal. Ik vind ze steviger dan push-pins. Als er namelijk stevig aan de band getrokken/gerukt wordt, heb ik niet het idee dat er iets door kan breken, zoals bij verouderde/verroeste push-pins. Het nadeel van schroeven die vanzelf/door dagelijks gebruik losraken/losdraaien is opgevangen door een buis waar de schroeven doorheen gaan en vrijlijk in kunnen ronddraaien. Erg praktisch en veilig dus.

-De ruimte bij de bandaanzet zijn ruim genoeg, zodat er probleemloos een dikke 2mm zulu band doorheen past.

-Fijne van dit model is dat ze een aantal knoppen van metaal (staal) zijn gemaakt. Hierdoor zijn ze minder slijtage gevoelig. Sommige van m’n Casio’s hebben al diepe nagelkrassen door 't vele gebruik.

#Minpunten:
-Jammer dat ze de metalen knoppen niet hebben geplaatst op alle knoppen. Nu gebruik ik de lichtknop niet zo vaak, maar de adjust knop des te vaker. Elke avond wel om de wekker op een nieuwe tijd mee te zetten.

-Het horloge draagt door de slimline uitvoering beter om de smalle polsen, dan z’n grotere broertjes. Daar heb je vaak een grote gleuf bij de bandaanzet. Wel is het zo dat bij de bandaanzet ie 2 rubbertjes heeft. Zoiets als hier:


Hierdoor kan de band in hoogte wat strak zitten, terwijl ie in de breedte goed staat. Dat is voor mij wel een minpuntje.

-Op 't klokje zit een metalen ring voor de stevigheid en 't opvangen van eventuele stootjes. Nadeel is dat deze ring zwart van kleur is. De kleine stootjes die ie op reis heeft gehad, zorgen nu dat de onderliggende metalen kleur zichtbaar wordt. Liever had ik dat de ring geen coating/kleurtjes had.
Daarnaast ligt de ring erg laag en geeft hierdoor weinig bescherming aan 't glas. Het glas zit relatief hoog aan het oppervlakte. Hierdoor kunnen er makkelijker krassen op/barsten in komen. De makers hadden natuurlijk wel te kampen met het slimline design. Het ophogen van de ring zou hier niet aan bijdragen, dus ik snap 't dilemma ook wel.

-Het enige wat ik kwa functie mis op deze ABC (t.o.v. m’n vorige), is dat hier de auto repeat functie van timer is weggelaten. Voorheen kon ik de timer automatisch opnieuw laten lopen wanneer ie afliep. Nu stopt ie na 1 sessie.

-Als laatste minpunt vind ik dat dat de kleur van de titanium band niet bij de rest van 't horloge past. De kleur van de kast is namelijk veel donkerder. En de lichte kleur van de titanium band komt niet (genoeg) terug op de rest van het horloge. Hieronder is het verschil duidelijker te zien. En zo ziet het er in 't echt ook ongeveer uit.

Liever had ik dat de metalen ring bijvoorbeel in dezelfde kleur was geweest. Zoals bij dit klokje:

Ik realiseer me dat ie meer minpunten lijkt te hebben dan pluspunten, maar de vele pluspunten zitten verscholen in wat ie standaard aan boord heeft. Tough solar, Multiband6, etc. Het is een heel fijn reishorloge en ik heb er heel veel plezier mee (gehad). Zeker een aanradertje. Ik droeg het horloge met m’n Yaffle band en dat beviel prima. Zoek er nu een zwarte zulu bij.

Leuk detail voor mij, was dat m’n horloge op grote billboards in de Metrostations hing. Heb er foto’s van gemaakt. Balen alleen is nu dat mogelijk praktisch al m’n foto’s verloren zijn geraakt. De harddrive waar ik alle foto’s heb gezet is namelijk gecrashed :X

Da’s een interessante review van een gaaf horloge. Dankjewel! (tu)
En ja, balen van je foto’s!!

Dank voor de info.

Graag gedaan.

Ik vroeg me af, na een maandje zweten in de hitte van China (was toen 30 graden en benauwd warm), hoe maken jullie een yaffle/zulu nylon bandje schoon?

Laten zwemmen in water? Koud of juist warm? Met/zonder zeep? Of met een ander reinigingsmiddel? In trilbadje? Wasmachine :S

Oei, ik wil weer een Casio merk ik.:stuck_out_tongue: Titanium verkleurt donkerder met de tijd. Uiteindelijk zal het kleurverschil wel wegvallen.:wink:

Nice review. De functies die de verschillende Casio modellen hebben zijn eindeloos. Ook heel leuk om mee te spelen. Ik heb momenteel een Casiovirus dus dit was erg leuk om te lezen. Het eerste wat ik doe wanneer ik thuis kom is een G-Shock omslaan. Met dit warme weer zijn het heerlijke horloges om te dragen. Ze zijn ook nog eens zeer betaalbaar zodat je er niet voorzichtig mee hoeft te doen. Ik heb er nu 4. Allemaal met een andere module. Er komen er vast nog meer bij want er staan er nog zo een 8 op de wenslijst. :smiley:

haakie Schreef:

Oei, ik wil weer een Casio merk ik.:stuck_out_tongue: Titanium
verkleurt donkerder met de tijd. Uiteindelijk zal
het kleurverschil wel wegvallen.:wink:

(:smiley:
Voordat m’n bandje zo ver is, is 't klokje allang versleten… heb je wel gezien HOE donkergrijs die kast wel niet is!

Mochten er meerdere mensen deze of andere Casio horloges willen hebben, stuur dan even een PB of organiseer een inkoopactie. Ik wil best korting geven bij afname van meerdere stuks / modellen.

dreski Schreef:

Ze zijn ook nog
eens zeer betaalbaar zodat je er niet voorzichtig
mee hoeft te doen.

En wat dacht je van stevig :wink:

Er komen er vast nog meer bij
want er staan er nog zo een 8 op de wenslijst. :smiley:

Welke 8?
Ik kom ook geregeld Casio’s en G-shocks tegen, waarvan ik denk “hey die is mooi! Zou ik ook wel willen”. Maar dat zouden teveel G-shocks worden. Ik ben meer iemand die per gelegenheid (sport, werk, vakantie, etc.) ongeveer 1 tot enkele horloges heeft. 5 G-shock werk/klushorloges vond ik wel welletjes… Dus ik dam dat gat gauw een beetje dicht!

mooihorloge Schreef:

Mochten er meerdere mensen deze of andere Casio
horloges willen hebben, stuur dan even een PB of
organiseer een inkoopactie. Ik wil best korting
geven bij afname van meerdere stuks / modellen.

Thx, maar ik ben al voorzien :wink:

marnix_moed Schreef:

dreski Schreef:


Ze zijn ook nog
eens zeer betaalbaar zodat je er niet
voorzichtig
mee hoeft te doen.

En wat dacht je van stevig :wink:

Er komen er vast nog meer bij
want er staan er nog zo een 8 op de wenslijst.
:smiley:

Welke 8?
Ik kom ook geregeld Casio’s en G-shocks tegen,
waarvan ik denk “hey die is mooi! Zou ik ook wel
willen”. Maar dat zouden teveel G-shocks worden.
Ik ben meer iemand die per gelegenheid (sport,
werk, vakantie, etc.) ongeveer 1 tot enkele
horloges heeft. 5 G-shock werk/klushorloges vond
ik wel welletjes… Dus ik dam dat gat gauw een
beetje dicht!

Ik post ze morgen wel even. De fotos staan op een andere PC.

Vooral dat “tough” spreekt me enorm aan, ik zie er een potentiële taaie werkklok in (tu)

Hoi Thijs, vergis je niet. Die Tough, slaat op Tough-Solar. Zonnecellen die met relatief weinig licht, toch “tough” genoeg zijn om er energie voor de cel uit kunnen halen. Het slaat dus niet op de behuizing. Zoals ik in m’n beschrijving weergaf zit bijv. het glas te hoog en wordt hierdoor in mijn optiek niet genoeg beschermd door de metalen beschermring in de kast. Bij de niet-slimline modellen zit het glas wel wat dieper in de kast verzonken. Dat is mogelijk, simpelweg doordat de kast zelf dikker is.

Het is dus zeker niet te vergelijken met een G-shock. Dat vind ik persoonlijk stevige werkklokken voor klussen. Kweenie of je de ABC functies belangrijk vind, ik wel en overwoog daarom ook deze destijds:

Pas trouwens wel op voor de neppe kleuren. Ik was er bij m’n Protrek een klein beetje ingeluisd. Maar ook deze G-shock ziet er in 't echt waarschijnlijk minder zwart uit dan op sommige plaatjes. Vind em meer donkergrijs.
Zie hier:


Jammer als 't zo is, want ik vind dat donker zwarte erg mooi. Hm… na terugkomst blijft ook deze knagen… oei oei, straks breekt m’n dam nog door…

Dit zijn de G-Shocks die ik nog zou willen aanschaffen. Het vervelende is dat de Limiteds het meest aantrekkelijk zijn en dus ook duurder. Voor een compleet naslagwerkje kun je hier alle modellen zien. http://mygshock.com/g-shock-watch-archive/

Oh wauw, wat een gigantisch naslagwerk, die site! Alleen jammer dat die preview plaatjes zo klein zijn. Maar zo kun je dagen ze 1 voor 1 bekijken…

Leuke selectie. Niet allemaal mijn smaak, maar d’r zitten een paar tussen die ik ook mooi vind.
Ik zou alleen opletten of je straks niet met teveel van hetzelfde zit. Ik zie 6 dezelfde modellen tussen staan. En 2 lijken wel heel erg op elkaar: dw-6900gm-1 en dw-6900ms-1.

Ik zou persoonlijk van elk model 1 of 2 mooiste uitzoeken en dan verder naar andere modellen kijken.

marnix_moed Schreef:

Oh wauw, wat een gigantisch naslagwerk, die site!
Alleen jammer dat die preview plaatjes zo klein
zijn. Maar zo kun je dagen ze 1 voor 1
bekijken…

Leuke selectie. Niet allemaal mijn smaak, maar d’r
zitten een paar tussen die ik ook mooi vind.
Ik zou alleen opletten of je straks niet met
teveel van hetzelfde zit. Ik zie 6 dezelfde
modellen tussen staan. En 2 lijken wel heel erg op
elkaar: dw-6900gm-1 en dw-6900ms-1.

Ik zou persoonlijk van elk model 1 of 2 mooiste
uitzoeken en dan verder naar andere modellen
kijken.

Dat was ik ook van plan. Sommige zijn ook lastig te krijgen of te duur. Maar eh het gaat goed want ik er is er al weer een onderweg. :wink:

dreski Schreef:

Dat was ik ook van plan. Sommige zijn ook lastig
te krijgen of te duur. Maar eh het gaat goed want
ik er is er al weer een onderweg. :wink:

dreski Schreef:

Er komen er vast nog meer bij
want er staan er nog zo een 8 op de wenslijst. :smiley:

OK, want ik dacht gezien je eerdere post dat je ze alle 8 wou. Ben benieuwd naar je nieuwste aanwinst. Kweenie of het een limited is, laat me nog door je verrassen.