Wie o wie kan mij wat meer vertellen over deze twee zakhorloges.
Zoals leeftijd, afkomst, eventuele waarde, enz.
De eerste is een cilindergang uurwerk. Remontoir betekent dat het horloge met de kroon opgewonden moet worden (dat was voorheen met een sleuteltje). 6 Rubis wil zeggen dat het uurwerk 6 lagersteentjes heeft. Dat zijn er 4 op de balans (2 lagerstenen en 2 dekstenen, die rode dingen die je daar ziet ) en twee lagerstenen waarin het volgende asje draait.
De wijzers zijn te verstellen door het gelijktijdig indrukken met de vingernagel van het knopje naast de kroon en het verdraaien van de kroon. Dit werd toegepast zo rond 1900 tot grofweg 1920-1930.
Ik schat her horloge zop rond 1920.
De tweede is een jonger horloge, maar wel met een leuker uurwerk. Dit is een Anker gang uurwerk, dat een stuk nauwkeuriger loopt dan een cilindergang. Het heeft zo te zien 15 Rubis. Ik denk zo rond 1930 of jonger.
De eerste is een Excelsa. Dat merk werd op 1 juni 1906 geregistreerd in Zwitserland.
Als ik Rival op zoek, zie ik verschillende bedrijven met die naam. Meest waarschijnlijk is het degene die inaam 1927 geregistreerd is.
Hartelijk dank voor de informatie.
Het 0,800 merkje op de eerste kast duidt i.i.g. op zilver.
Tweede kast is niet te lezen…