Kan iemand me meer vertellen over dit horloge?

Bij het opruimen van mijn grootmoeders spullen kwam ik dit zakhorloge tegen. Ik kan er alleen weinig van terugvinden. Ik zou het graag in oorspronkelijke staat herstellen en in de familie willen houden. Een waarde zou gewoon leuk weetje zijn. In de horloge staat een logo met j. 830 in en daaronder aj. Rechts daarvan eenkroon met het getal 2 boven. Eronder de getallen 1 6 - 5 3 en heel onderaan de gravure 01-08 h. J. Op de achterkant vanbinnen staat cylindre 8 rubis.

2 likes

1 like

Dit is bijna exact zo’n horloge wat ik destijds in heb geruild bij forumlid Koen op mijn Waltham trench watch.

Die van mij was trouwens zilver, lijkt me dat deze dat niet is?

Horloge kwam uit de familie en was een dameshorloge, communiegeschenk, en daarom goed te dateren op rond 1895. Dat zal deze ook zijn, zeg rond 1900.

Drukkertje naast de kroon indrukken om wijzers te verzetten. Een foto van het kaliber was handig geweest, mss kunt u die nog plaatsen.

Goed lopend en in een mooie staat is het zelfs niet meer waard dan enkele tientjes.

Jawel; dit horloge is van zogenaamd “vermeil” dat is (deels) verguld zilver.

1 like

Kaliber? De grootte?

De motor zeg maar, als dit.

4 likes

Die krijg ik niet open. Tips?

Meestal zit er wel een uitsparing ergens bij het dekseltje waar je de punt van een schil of stanleymes in kunt zetten en dan openwippen.

Met enige voorzichtigheid natuurlijk.

1 like

Inscriptie 16503

1 like

Andere inscriptie is trouwens 0.800 aj

Dat is het zilvergehalte.

Ook het kaliber heeft volgens mij veel overeenkomsten met mijn ex.

Zal eens kijken of ik daar nog een foto van kan vinden en zoja dan hier posten.

Mss dat één van de kaliberspecialisten er al iets van hun kennis op los kunnen laten. :face_with_monocle:

Scheelt niet veel volgens mij :slightly_smiling_face:

Lijkt er inderdaad op. Meer info over merk en waarde zou leuk zijn. Heb ze gisteren alleszins al terug kunnen opwinden. Loopt als een klokje