Ik heb een vraag over deze Pontiac. Ik heb hem gedemonteerd, geolied en tot zo ver in elkaar gezet, maar loop nu vast. De opwindstift zit erin en heb de onderdelen op de foto geplaatst, maar het lukt me niet om de pull out lever screw erin te draaien. Hij kan gewoon niet verder en steekt ook boven het uurwerk uit. Het lijkt wel alsof de diameter te groot is terwijl hij wel bij dit uurwerk hoort. Iemand enig idee? Het lijkt er niet op dat ie is afgebroken, maar hij past niet in het gaatje van het driehoekig ding (excuus, weet de benaming niet) wat over de stift valt. Hieronder foto’s zodat jullie weten waar ik het over heb,
Voor demontage: (het gaat om de bovenste schroef die je een paar slagen moet draaien om de kroon+stift eruit te kunnen trekken)
Dat is een bekend probleem voor mij… en uitermate frustrerend! Ik liep tegen hetzelfde probleem aan- bleef eerst dagen klooien- en postte toen ten einde raad ook de vraag hier. Zelfde advies toen gekregen als jij nu van @Inca en @Scudo en daarna kon ik het oplossen. Dan is het HF toch echt weer fantastisch mooi!
Heren! Ontzettend bedankt!!! Ik snap het mechanisme nu ook iets beter. Het is me gelukt dankzij jullie! Ik had deze vraag eerder moeten stellen want ik heb het een tijdje weggelegd omdat het me zo frustreerde. Deze fout ga ik nooit meer opnieuw maken. Ik hoop dat ik hem vanavond up en running krijg. Ik laat het weten!!
Ik heb hem in elkaar gezet. Balans er mooi op en vastgeschroefd, opgewonden maar wil niet lopen. Toen ik de raderen net voor de veerton had geplaatst liepen die alle 4 mooi en was er geen probleem. Nadat ik de veerton en brug etc had geplaatst en het horloge opwond liepen de raderen weer niet. Nu met alles in elkaar loopt ie nog steeds niet. Moet ik alles weer uit elkaar halen? Hoe komt het dat de raderen niet gaan lopen terwijl ze allemaal wel in de stenen vallen?
Daar heb ik ook mee geworsteld. Op een gegeven moment klopte het. Dan valt de boel op zijn plaats, je hoort en voelt het klikken, en dan draait het goed… Bij mij was het eerlijk gezegd meer geluk dan wijsheid… maar ik denk dat mensen als @Inca en @Scudo (en nog een stel anderen) hier je het beste advies kunnen geven.
Je moet omgekeerd plaatsen : van de veerton tot de escapement wiel, een na de andere en aan elke stap (wiel) proberen
Waarom gaat het niet ? Een haar, de veerton tegen de center wiel, een as die krom in de steen is, een gebroken steen… en nog, en nog…
Even de veer weer ontspannen en dan eerst alleen de balans en het anker wegnemen.
Dan de kroon weer draaien. De wielentrein moet dan goed gaan draaien. Als het gaat draaien, zou het zo kunnen zijn dat het anker een tapje mist.
Goed, heb hem uit elkaar gehaald, schoongemaakt, weer in elkaar gezet, geolied en de raderen er weer op geplaatst. Het enige wat nog moet is het anker en de balansbrug. Alles loopt, maar als ik de kroon draai, bewegen alle raderen maar blijft het horloge niet lopen. De veer is niet kapot dus daar ligt het niet aan. Het lijkt net of de veer niet wilt opwinden, veerton zit er goed in en beweegt ook mee. Moet ik toch eerst het anker en balans plaatsen?
Yes!!! Hij doet het (half), anker geolied en erin, steen geolied en balans erin en hij begint te lopen. Het onderste en derde rad beginnen mooi te draaien, maar de minutenrad en seconderad niet. Terwijl alle raderen hiervoor nog wel mooi begonnen met lopen. Hoe kan dit?