De heren van het Duitse Leica stappen in horloges:
Ik vind de aanblik wel wat hebben. Ook de kalibers, al maken ze die niet zelf, zijn interessant. Ze gebruiken column wheel voor wijzerverzet bv, en ze zijn het aanzien zeker waard. Lehmann Schramberg maakt de kalibers.
Ze zijn echter ook echt flink te groot naar mijn smaak, met 41x14mm. En te duur, vanaf €10k. Als ik kijk wat je kunt kopen bij bv Damasko en Nomos lijkt iets richting €5k wat meer marktconform. (Al zou ik ook voor dat budget wat anders aanschaffen).
Ik weet nog niet of het gevoel wat “branchevreemde” bedrijven als Montblanc, Hermès oproepen die óók horloges maken wat milder uitpakt, omdat camera’s misschien wat dichter bij horloges staan dan bijvoorbeeld pennen, of kleding *).
Toch een best interessante introductie.
Dat filmpje dat je stuurde met die pinhole is wel heel erg dik! Tja Leica gaat wat minder met de camera’s hé. Jammer, maar ze onderscheiden zich ook niet. En er zijn maar enkele fotografen die een middenformaat kunnen permitteren. Maar dan ga je ook meteen voor Hasselblad
Laat die Leica matrozen nou maar lekker schitterende camera’s en fabelachtig glas bouwen. Dan maken de Zwitsers wel de horloges. Alleen Japanners kunnen het allebei. Dus bedankt voor de poging maar: NEIN.
Ik ben nog niet overtuigd, maar zou ze toch graag eens in levende lijve willen zien
Het artikel waaruit geciteerd wordt is zeer leerzaam: “Both watches meet the standards to be labeled “Made in Germany”; in fact, according to Leica, all parts for the watch are made in Germany save the crystal.”
Daar heb ik 2 nieuwe dingen uit geleerd. Kennelijk zijn er standaarden voor “Made in Germany” en Leica is de eerste Duitser die dus zijn eigen lagerstenen maakt. Dat is ongelooflijk specialistisch werk & dat verklaart ruimschoots de prijs. Zelfs Lange koopt ze in in Zwitserland.
Als je de tekst "all parts for the watch are made in Germany save the crystal” letterlijk neemt wel. Lagerstenen maken is inderdaad heel specialistisch werk, maar inderdaad heel veel high end merken (laat staan de betaalbare manufacture merken) kopen ze gewoon in. De meerwaarde om het zelf te gaan doen is niet zo groot. Het zou me niet verbazen als ze net de lagerstenen wél inkopen. Ook al vanwege de schaalgrootte van produktie die je moet hebben. De investeringen zijn heel behoorlijk, en bij lage produktieaantallen zou dat absoluut niet uit kunnen.
Ik vermoed dat de made in Germany claim stilzwijgend voorbij gaat aan de robijntjes. Maar een beetje googlen gaf me nog geen uitsluitsel.
Ik vind ze erg mooi. Rustig en krachtig ontwerp, hou ik wel van.
Maar ja, ook deze valt weer eens in de categorie ‘voor dat geld zou ik een ander horloge kopen’.