Bij sommige van mijn horloges, met name de chronometers, lijn ik de minutenwijzer netjes uit bij het op tijd zetten. Bij andere, met name vintage horloges die toch na een paar dagen moeten worden bijgezet, doe ik dat niet. Hoe doen jullie dat?
Is verschillend.
Bij een Quartz is 2 seconden al veel te veel.
Dat is een minuut per maand.
12 minuten per jaar.
2uur per batterijlevensduur.
Bij een mechanisch horloge is 30 seconden nog niet interessant.
Dat is maximaal 1 minuut per draagbeurt
Niet boeiend.
Met positionele variatie kan ik het bij de meeste horloges balanceren rond de 0, eentje loopt continue in de min en daar zet ik bij -2 minuten de minutenwijzer weer goed (uurwerk is non-hacking dus is het om de zoveel tijd de enige oplossing)
Dat is niet hoe ik de vraag van TS heb begrepen. Ik dacht dat het over uitlijning van de minutenwijzer ging. Dus 12 uur 0 min 0 sec alle wijzers op elkaar, met als gevolg dat na 5 minuten, als de secondewijzer weer op 0 staat, de munutenwijzet ook exact op 5 staat.
Om vraag TS te beantwoorden: JA, dat is essentieel voor me.
Eventuele onnaiwkeurigheid van het horloge heeft daar niets mee te maken.
Volmondig JA,zou elke horlogeliefhebber in z’n systeem moeten hebben
BAM exact op het streepje,kijk al m’n shots maar na mocht je niets interessanters te doen hebben in het weekend
Helemaal mee eens. Ik heb een paar horloges die alleen 5 minuten indices hebben. Dan wacht ik dus een paar minuten om hem goed te kunnen zetten. Want die minutenwijzer moet uitgelijnd zijn als de seconden op 0 staan.
Eerst zet ik mijn tablet aan en zoek “de juiste tijd in Nederland” op (atoomklok)
Dan zet ik zet het horloge stil als de secondewijzer exact op de 12 staat, dan zet ik de minutenwijzer exact op het gewenste minuten streepje.
Dan wacht ik tot de atoomklok exact dezelfde tijd aangeeft die ik op mijn horloge heb ingesteld en druk dan snel de kroon in.
Mijn horloge loopt +2, en omdat ik nogal precies ben doe ik dat de volgende ochtend weer.