Lincoln Zakhorloge

Dag Forummers,

Ik heb al eens gereageerd op een Topic over Lincoln horloges. Ik heb al jaren een Lincoln zakhorloge in de kast liggen, gevonden bij het leegruimen van mijn woning (gekocht van familie). Er is mij toen gevraagd iets meer te vertellen over het horloge.

Heb er nooit veel aandacht aan besteed; het horloge ziet er als nieuw uit, het uurwerk loopt maar niet goed, zal ongetwijfeld een beurt nodig hebben. Vreemd eraan is dat het uit 2 delen lijkt te bestaan; de achterkant heeft een totaal andere gravering dan de deksel en de ring, het lijkt wel alsof deze er later opgezet is.

Ik heb 'm op marktplaats gezet, meer om een indicatie van waarde te krijgen als voor verkoop, al sluit ik dit laatste niet uit. Ik weet echter zeker dat hier meer kennis en kunde aanwezig is.

Ik heb de achterdeksel er ooit afgehaald, maar heb geen idee meer hoe en nu durf ik niet meer. Ik meen me te herinneren dat er gravering uit 1946 instaat. Ik heb ook geen idee welk materiaal het is, lijkt wel zilver.

Ik heb een paar vragen:

  • is mijn idee juist dat het uit 2 delen bestaat?
  • Hoe krijg ik de achterdeksel er zonder beschadigingen af?
  • Kan iemand een indicatie van de leeftijd geven?

De foto’s




Alvast bedankt!

Gr. Marc

2 likes

-Wat bedoel je met twee delen??
-Is er een gleufje te zien in de rand van de achterdeksel?
-Ik schat zo rond de jaren 70
-Brengen ongeveer 80-100 euro op, Full Hunter zijnde

Dank!

Met 2 delen bedoel ik het volgende: Het lijkt alsof de buitenring met deksel er later op zijn gezet, maar ik kan me vergissen. Ik baseer dit op de kleur en gravering van de achterkant, deze is totaal anders dan de deksel en de rand / ketting.

Gr. Marc

1 like

:slight_smile: de achterkant ziet minder daglicht he… :slight_smile:

als je een gleufje ziet kun je met een aardappelschilmesje rustig langzaam wrikken tot de klep loslaat!

1 like

Zoals gezegd is voorzichtig openmaken van de achterdeksel(s) ook wel verstandig. Soms zit er een klein drukknopje wat je moet indrukken om het eerste deksel te openen. De stofdeksel daarna kan idd met een mesje geopend worden en wordt het uurwerk zichtbaar.

2 likes

mits er een stofdeksel is he … ook niet altijd het geval… :slight_smile:

1 like

Allen bedankt voor de input!

Ik laat het aan de mogelijke volgende eigenaar om de deksel open te maken, het gaat de verkoop in, mijn eega wenst dat ik e.e.a. eens opruim :slight_smile:

Gr. Marc

1 like