Minder bekend: "Gustafsson & Sjögren" uit Zweden

[center]
http://www.goswatches.com/
[/center]
[hr]
Het is even fietsen naar Kimstad, zo’n 20 km ten zuidwesten van de dichtstbijzijnde enigszins bekende plaats Norrköping in het zuiden van Zweden.
Ja, naast het verstrekken van horloge-info probeer ik ook jullie topografische kennis wat op te krikken.
In deze plaats worden binnen dit merk wel zeer uitzonderlijke en opvallend ogende horloges gemaakt.
De horloges worden gedeeltelijk (wijzerplaat) gemaakt uit zogenaamd Damascus staal. Kijk op Wikipedia


wat dit inhoudt.
Ik vermoed dat ze als volgt worden beoordeeld: you like them of you hate them.
Ik reken mijzelf tot de eerste groep.
De ingebouwde uurwerken zijn vaak door Soprod ge-upgrade versies van de overbekende ETA 2824-2, ETA 2892-A2, ETA 6498, uitgevoerd. Ik kwam ook een ‘NOS 592R Alpina movement from the 50s’.
Van de meeste getoonde modellen worden uiterst kleine series gemaakt, niet zelden beperkt tot 5 exemplaren.
Ook de lederen banden hebben door bijzondere stiksels opvallende uitstralingen.
Op Chrono24 vond ik het goedkoopste model voor zo’n € 5.500.
Je kunt aBlogtoRead
http://www.beautifullife.info/fashion-design/limited-edition-set-by-gustafsson-sjogren/]hier
en in [url=http://www.ablogtoread.com/gustafsson-sjogren-damascus-vile-watch-oden-knife-set/[/url] reviews lezen van het model ‘Damascus Vile’. Zelfs de verpakking en het bijbehorende mes zijn bijzonder.
Hetzelfde aBlogtoRead bevat ook nog een review van model Dragon
http://www.ablogtoread.com/gustafsson-sjogren-dragon-watch-available-on-james-list/
.
Ik ben benieuwd wat jullie ervan vinden.

Naast horloges maken ze ook messen met soortgelijke uitstraling.

Groetjes,
Flip.

die vallen zeker in de categorie ‘bijzondere’ horloges.
Als Zweden liefhebber kan ik ze zeker waarderen, ook de bandjes in Sami-style van rendierleer…
Bedankt voor het delen, ik kende ze nog niet…

Gaaf dat damascus steel, altijd al mooi gevonden.
Dat stockholm model zou ik misschien nog kunnen kopen mits de prijs niet exhorbitant hoog is.

Graag zou ik een horloge zien wat geheel van damascus steel is gemaakt, incl. band lijk me super (tu)

Met recht een onbekend merk voor mij !

Bedankt

In ieder geval bijzonder / origineel! Sommige exemplaren hebben voor mij een beetje te hoog ‘tribal’ gehalte, maar er zitten er zeker wel een paar tussen die ik wel aardig vind. Voor 5500 euro is echter ook heel veel ander moois te koop.

Stockholm model vind ik wel stoer met die scherpe lijnen.