Mooi rood is niet lelijk

Even jullie hulp nodig inzake een bandenkwestie. Sinds kort in her bezit van een mooie Yema Rallye / Rallygraf.

Nou is dit horloge gekomen op een zwarte sportieve band die een vorige eigenaar er speciaal voor heeft laten maken. De zwarte band maakt imho dat de wijzerplaat wat naar de achtergrond verdwijnt terwijl juist deze eruit zou moeten springen. Oordeel zelf.

Dus op zoek gegaan naar een andere Rallye band die de wijzerplaat wat meer laat spreken. Deze rode band kwam vandaag binnen.

Zoals gezegd, mooi rood is niet lelijk. Maar als club ervaren banden swoppers, waar gaat jullie voorkeur naar uit?

Rood of zwart?

17 likes
  • Rood
  • Zwart

0 stemmers

Hands down rood voor mij. Brengt hem helemaal tot leven.

2 likes

Zwart. Met afstand. :+1:

2 likes

Wellicht staat bordeaux beter?

1 like

Duidelijke mening. Kun je toelichten waarom?

1 like

Zwart met rood stiksel.

4 likes

Ja hoor. Ik vind het rood iets teveel knallen. Los van dat ik dit specifieke bandje niet je-van-het vind, leidt een dergelijke kleur ook af van het horloge zelf. En dat heeft deze niet nodig. :wink:

4 likes

Dank. Dat laatste ben ik eigenlijk wel met je eens.

1 like

Ik niet. :hugs:

De wijzerplaat met rode strepen, het crème passe-partout, de typische vormen, de finishvlaggen, de blokindices en de chronowijzers met driehoeken erop vind ik zo sprekend, daarvan word ik niet afgeleid door een knallende band. Integendeel, juist met de zwarte band vind ik al die spetterende details een beetje wegvallen in een zee van zwart: band en wijzerplaat. Hij wordt dan over de hele linie juist weer wat gewoontjes. Bordeauxrood vind ik niet sportief genoeg voor dit horloge.

Contrasterende stiksels vind ik, tenzij ton sur ton, juist schreeuwerig, en associeer ik met moderne patserige auto’s met leren bekleding en mannen met schoenen met contrasterende veters. Maar dat is natuurlijk strikt persoonlijk, en ik weet dat de meeste anderen daarover een andere mening hebben. :slight_smile:

Maar ik heb respect voor ieders smaak en inzichten. Het is hoe dan ook een wreed horloge. :+1:

2 likes

Ik vind rood. Het is gewaagder en maakt het horloge als geheel opvallender. Het matcht mooi met de subtiele strepen op de dial. Daarbij vind ik het een heel aparte rallyband met die vierkante gaten. Ik zou absoluut rood doen, zonder twijfel.

4 likes

Yeah-but-no-but…
Cool horloge, can 't go wrong. Zwart bij een hemd, dan piept er een beetje kleur onder je manchet uit. Rood bij een polo, dan zeg je ‘kuchkuch’ … ‘kchgeensubmariner’.

1 like

Tof ding hoor zo’n Ralley. Vind rood heel mooi maar neig iets meer naar zwart. Waarom? Geen idee…

1 like

Rally-banden (of moet er wel een e in?) vind ik niet mooi, dus zwart.

1 like

Zwart. Ik vind die rode net ff TE opvallend. En ook te grote gaten, maar da’s persoonlijk.
Binnen een week zou ik denken : heb je hem weer met zn rooie bandje.

1 like

Ook die gaten in de rooie band heeft iets met die rechthoekige subdial op de wijzerplaat.

3 likes

Is dit een idee? Verkrijgbaar in 20 en 22 mm.

Je haald de worden uit mijn mond

2 likes

Dank voor je suggestie. Mooie band maar … blijft wel erg ingetogen. Het horloge verdient een ‘statement’. Begin langzamerhand steeds meer overtuigd te raken van de rode rallyband :slight_smile:

1 like

Misschien een Hirsch Rally?

image

Hoewel de vierkante gaten iets beter passen bij de vormen op de dial kan rond misschien ook wel. :sunglasses:

3 likes

De pol Iijkt toch af te stevenen op een ruime voorkeur voor de rode rally band. Dank voor jullie feedback!

2 likes