N.A.: Zodiac's!

Een week of drie terug zag ik op MP ineens een leuke Zodiac. De verkoper vroeg een redelijke prijs. Ik besloot ook bij z’n andere aanbod te kijken en hij bleek nog 5 Zodiacs te hebben. Twee daarvan waren redelijk spectaculair, het waren chronografen met de kroon… aan de linker kant! De liefhebber weet nu al waar ik het over heb :wink:

Ik belde de man en we kwamen overeen dat ik de horloges ineens voor zijn vraagprijs mocht kopen. Ik wilde eigenlijk meteen langrijden maar hij was van plan vroeg naar bed te gaan, hij zou de volgende dag op vakantie gaan. Voor 2 weken! :frowning: En ik was de week daarna ook op vakantie dus ik moest bijna 3 weken wachten tot ik de horloges kon gaan halen. Het waren 3 lange weken…

Maar afgelopen maandag was het dan zo ver. Ik ben bij de man langsgereden en trof de volgende horloges aan, allen in goede tot zeer goede staat, hoewel een paar een servicebeurt kunnen gebruiken als het om het uurwerk gaat.

Een Zodiac Astrographic SST automaat. Een horloge met mystery wijzers die boven de plaat lijken te zweven. Eigenlijk zijn ze op doorzichtige schijven gedrukt. Maar het is een grappig effect. SST staat volgens mij altijd voor highbeat uurwerken met een tikgetal van 36.000. Iets aan de kleine kant maar volgens www.vintagezodiacs.com een latere en zeldzamere uitvoering.

En nog een, maar dan in het blauw. De schijven van deze Astrographic zijn, hoewel niet zo erg als op de foto lijkt, wat vuil. Maar dat kan schoongemaakt worden.

Een wat grotere automatic SST 36.000. Misschien wel NOS met een erg apparte plaat.

Stiekum misschen wel de mooiste! Een fors horloge met een bruine plaat, dus dan ben ik al gauw om :smiley: Het horloge heeft een 26 mm band nodig. Die heb ik maar ik mis de pushpins. Dat probleem lijkt overigens opgelost ((tu) Jur). Leuk bij deze en de vorige is de red-dot op de plaat. Minder leuk is dat ik denk dat deze verchroomd is. Maar ik denk toch dat ik deze wel een tijdje ga houden en dragen, deze vind ik prachtig.

De SSt’s hebben denk ik allemaal dit uurwerk (heb er maar een opengemaakt). Ik kan het niet duiden want ik zie geen merkje. Iemand een idee? Ze hebben datumsnelverzet via het indrukken van de kroon.

En dan deze chrongraaf. Heeft een Zodiac kaliber 90. Inderdaad! Calibre 11 (of 12)!!! Het Calibre 11 uurwerk was het resultaat van een samenwerking tussen Heuer, Breitling, Hamilton-Büren en Dubois Dépraz en was het eerste automatische chronografenuurwerk ter wereld. Opvallend was dat horloges met dit uurwerk (en later met de Calibre 12) de kroon aan de linker kant hadden.
De kastvorm is niet helemaal mij ding en het uurwerk kan wel een beurt gebruiken, het loopt niet erg constant.

En ja, nog een!!! Imho een heel stuk mooier maar in mindere staat. Het mist een drukker en het glaasje is stuk. Dat laatste is mijn schuld, ik heb het laten vallen toen ik net de foto’s aan het maken was :+
Deze is duidelijk gedragen maar de plaat en wijzers zijn zonder schade of wat dan ook. Dus met een nieuw glaasje, reiniging en drukker (dat zou nog wel eens een probleem kunnen worden) is dit een beauty!

Het automatische calibre 11/12 uurwerk in bovenstaande chrono:

De microrotor zit verborgen in het uurwerk. Dit is imho het mooiste productie chronografenuurwerk ooit gemaakt!

Resumerend ben ik weer eens erg blij! Een aantal van deze horloges zal ik denk ik niet lang houden maar de bruine SST en de onderste chrono staan hoog op de nominatie mijn vaste collectie te gaan versterken!

Hey, wat een leuke horloges heb je daar weer gescoord! (tu)
Stiekem vind ik de chrono met kaliber 90 het leukst. Sterker nog, die vind ik toppie! :slight_smile:

Helaas komt het merk Zodiac hier niet zo vaak voorbij.

Goede vondst, vooral die caliber 11 chrono’s met microrotor.

Voor wat betreft die 36.000bph uurwerken: Google is your friend, my friend:
http://36000bph.com/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=88
en
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2usau&1055948467

Met de neus de boter;) Wederom een paar bijzonder leuke aanwinsten!

Mooie score Henrik, gefeliciteerd!

mvg, Frans

Ik heb weinig verstand van calibers en dergelijke technische feiten en ik ken alleen de seawolf maar ik moet zeggen dat dit erg mooie horloges zijn. Bruin is mooi hè :wink:
Deze Zodiacs lijken wel een “Dark Horse” te zijn binnen een woud van meer bekende merken maar deze zijn prachtig. Goede vangst!

Da’s weer een hele mooie vangst! (tu)

Gefeliciteerd!!

Hele leuke aanwinsten Henrik, ik vind Zodiac een leuk merk! Heb ook wel eens naar hun oude duikers gekeken, ook mooie spullen (op het kleine formaat na).
Heb alleen gelezen dat oude Zodiac onderdelen een ramp zijn om te vinden. Hopelijk weet RA het weer voor elkaar te krijgen!

Da’s weer een goede score. Erg mooi, en vooral ook uurwerk technisch interessant.

Gefeliciteerd!

Martin

Die laatste twee zijn om van te watertanden. Die zou ik zeer graag aan mijn verzameling toe willen voegen. De laatste is inderdaad de mooiste. Toch maar weer eens Marktplaats in de gaten houden, ik was ermee gestopt door het grote aantal replica’s en flut verkopers die zich niet aan hun woord houden.

Mooie vangst Henrik(tu)

Wat een prachtige chrono’s !!!

En dan ook nog met zulke historisch belangrijke uurwerken. Wederom een supervangst, enorm gefeliciteerd.

Tijdens zijn verhuizing heeft Rich het klaargepeeld mij mijn Zodiac Chrono terug te bezorgen. En wat is dat ding mooi geworden zeg! Probleem was het vinden van een nieuw glaasje (het horloge is erg groot en plexiglas niet meer de standaard) en de drukkers (onbrak er een). Het uurwerk moest ook nog gereviseerd en er moest een onderdeel aan vervangen.

Maar na een paar lange maanden wachten voor mij en goed zoeken en hrad werken door Rich…

Zo was ie:

En zo is ie (zit een een donkerblauwe band):

Ik heb zelden een mooiere vintage chronograaf gezien… Rich is the man!

1 like

Ik kan het alleen maar met je eens zijn, prachtig is tie geworden (tu)

mvg, Frans

Henrik Schreef:

Tijdens zijn verhuizing heeft Rich het
klaargepeeld mij mijn Zodiac Chrono terug te
bezorgen. En wat is dat ding mooi geworden zeg!
Probleem was het vinden van een nieuw glaasje (het
horloge is erg groot en plexiglas niet meer de
standaard) en de drukkers (onbrak er een). Het
uurwerk moest ook nog gereviseerd en er moest een
onderdeel aan vervangen.

Maar na een paar lange maanden wachten voor mij en
goed zoeken en hrad werken door Rich…

Zo was ie:

http://www.de-keizer.nl/freddy/zodiac7.jpg

http://www.de-keizer.nl/freddy/zodiac8.jpg

En zo is ie (zit een een donkerblauwe band):

http://www.de-keizer.nl/freddy/Zodiac-1.jpg

http://www.de-keizer.nl/freddy/Zodiac-2.jpg

Ik heb zelden een mooiere vintage chronograaf
gezien… Rich is the man!

Die is mooi geworden, toppie(tu)

Veel plezier met dit fraaie horloge!

Henrik Schreef:

Tijdens zijn verhuizing heeft Rich het
klaargepeeld mij mijn Zodiac Chrono terug te
bezorgen. En wat is dat ding mooi geworden zeg!
Probleem was het vinden van een nieuw glaasje (het
horloge is erg groot en plexiglas niet meer de
standaard) en de drukkers (onbrak er een). Het
uurwerk moest ook nog gereviseerd en er moest een
onderdeel aan vervangen.

Maar na een paar lange maanden wachten voor mij en
goed zoeken en hrad werken door Rich…

Zo was ie:

http://www.de-keizer.nl/freddy/zodiac7.jpg

http://www.de-keizer.nl/freddy/zodiac8.jpg

En zo is ie (zit een een donkerblauwe band):

http://www.de-keizer.nl/freddy/Zodiac-1.jpg

http://www.de-keizer.nl/freddy/Zodiac-2.jpg

Ik heb zelden een mooiere vintage chronograaf
gezien… Rich is the man!

Oef die is mooi (tu)

Mooi! Voor de Astro’s.
Proficiat (weer) hoor.

Topklok en (weer) een topprestatie van Rich! Draag 'm in gezondheid.

Menno

Stuk voor stuk speciale en mooie uurwerken maar deze laatste spant nu
natuurlijk wel de kroon .

Puik vakwerk !

Yo , Manu .

Ik was bij Richard vlak voordat hij naar Engeland vertrok. Ik zag je horloge op zijn werkbank liggen en hij zag (ziet) eruit als nieuw. Wat een prachtig horloge is dit en met een mooi caliber…