Net binnen.
Ik was al een tijdje op zoek naar een geschikte flieger. Ik heb toen gedacht aan een Archimede, Stowa, en later een Laco dat een inkoopactie werd ergens anders. Leken allemaal heel erg veel op elkaar. (traditionele fliegers). Ik vond geblauwde wijzers eigenlijk wel heel mooi, maar een Stowa was net iets te duur en net (maar dan ook net) iets te klein en had geen flieger kroon. Helaas, helaas.
Toen was het tussen de Laco en deze. De kast van de Laco sprak me niet echt aan, veel te hoekig en niet echt subtiel, maar wel een beperkte oplage van 15 stuks, wat eigenlijk toch wel iets extra’s gaf. De achterdeksel van de Laco was gesloten, zoals dat traditioneel bij een flieger hoort, maar omdat ik echt het gevoel wil hebben dat het een mechanisch horloge is wilde ik een glazen achterkant (ook al is het uurwerk niet op een speciale manier afgewerkt). Twijfel, twijfel… Toch maar gekozen voor de Archimede want de kastvorm trok me over de streep.
Ik heb 'm dus vorige week zondag besteld op
www.archimede-uhren.de
. Kreeg ik de maandag erop een mailtje dat 'ie nog gemaakt moest worden. Het maken en verzenden duurden normaal gesproken 1-2 weken. En vandaag, woensdag, anderehalve week verder kreeg ik 'm via UPS.
Je krijgt er echter zooo’n ontzettend ‘goedkoop’ doosje bij, waar hij inzit, dat houd je niet voor mogelijk. Maar goed, dat nemen we dan maar voor lief.
Eerst indruk, heel mooi, subtiel horloge. Draag fijn, enorm dikke band (niet gewend) die erg stroef is. Maar ik heb liever een stroeve dan een niet-stroeve band dus dat kwam mooi uit. Ik had al een 2824-2 uurwerk maar die hoorde je nauwelijks tikken, deze hoor je heel duidelijk. Vind ik helemaaal niet erg. Er zit safierglas op en dat had ik nog niet, vind ik toch een leuke extra. De maat 42 mm (is ook kleiner te krijgen) is precies goed voor mijn pols en ziet er straks uit!
Kortom, ik ben tevreden!