Sinds een paar dagen heb ik dit horloge in mijn bezit.
De Smiths military PRS-29B.
De kenners zullen aan het PRS nummer al gezien hebben dat het gaat om een horloge van Timefactors. Eddie Platts heeft de rechten op het merk Smiths verkregen. Smiths was een maker van militaire horloges in Engeland. Eddie heeft een heruitgave laten maken van de Smiths W10 uit het eind van de zestiger, begin zeventiger jaren.
Hij heeft gelijk twee versies uitgebracht:
PRS-29A in de originele grootte van 36 mm met een acryl glas.
PRS-29B in de grootte van 39 mm. Dit horloge heeft een “double domed” saffierglas. Doordat de leverancier van het saffierglas de prijs van een “single domed” glas gerekend heeft, is dit horloge naar verhouding goedkoop. Als de 200 exemplaren op zijn, dan zal een eventuele volgende productie of een stuk duurder zijn of een ander glas hebben. Dus liefhebbers, grijp je kans.
Een uitgebreide bespreking is hier
te vinden.
Nog een paar foto’s:
Ik heb dus de 39 mm uitvoering met saffierglas,
Hij wordt geleverd met een grijze nato en een zwarte en een bruine leren band, die ik best fraai vind, maar ik vind hem het mooist aan de hier getoonde canvas band.
Oooooow, wat mooi! :} Ik heb een Smiths W10 gehad (verkocht aan een gewaardeerd forumlid) en dat heb ik qua design toch altijd een mooi horloge gevonden - ik heb het nu even niet over de historie.
Knap hoor van Eddie, dat hij die naam heeft gekregen! En ook erg slim, zeker gezien zijn geografische lokatie! Ook goed dat hij helemaal in stijl van de oude Smiths is gebleven, het is een fraai horloge geworden!
Hebben wij niet nog een oud merk dat er niet meer is? Gaan we dat ook doen?
prachtige klok erg mooi met die grijze band, ik heb direct gezocht maar kan niet vinden waar je deze kan kopen, er staat er een op EBay maar die is net anders
weet iemand een adres?
bij voorbaat dank
Ik vind met name de kast erg mooi! Lijkt een
beetje op de kasten van Ickler.
Gefeliciteerd met deze erg mooie aanwinst!
Wat betekend double-domed precies? Domed is gewoon
bol saffierglas toch?
Gr. Mark
Zoals ik het begrepen heb: bol aan de buitenkant en hol aan de binnenkant. Veel saffierglazen zijn plat aan de binnenkant (minder polijstwerk en dus goedkoper) en geven daardoor vertekening aan de randen. Dat is bij dit horloge absoluut niet het geval.
Knap hoor van Eddie, dat hij die naam heeft
gekregen! En ook erg slim, zeker gezien zijn
geografische lokatie! Ook goed dat hij helemaal in
stijl van de oude Smiths is gebleven, het is een
fraai horloge geworden!
Hebben wij niet nog een oud merk dat er niet meer
is? Gaan we dat ook doen?
Eddie specialiseert zich in militaire/militair-achtige horloges. Ik weet niet of we in Nederland van die merken hadden.
Oooooow, wat mooi! :} Ik heb een Smiths W10 gehad
(verkocht aan een gewaardeerd forumlid) en dat heb
ik qua design toch altijd een mooi horloge
gevonden - ik heb het nu even niet over de
historie.
Ik draag hem vaak, maar tot mijn schande nog nooit een foto van gemaakt en op het forum laten zien!
Dus hier een paar foto’s van…Paul!