Nieuwe aanwinst: Omega Constellation F300hz

Wellicht een beetje een risico genomen, maar ik heb een zeer fraaie Constellation stemvork gekocht welke momenteel niet loopt. Reden is onduidelijk, dus mogelijk een duur geintje…
Ik heb 300e betaald incl. Verzenden en invoerrechten (230 voor het horloge alleen).

Wie kent dit horloge goed? Zijn er known issues met dit uurwerk (Feitelijk een ESA 9162)?
Ik weet dat accutron.nl een goed adres is voor een service beurt, maar wil eerst zelf een poging wagen (iig doormeten, om probleem te pin-pointen). Ok, fotootje nog van dit prachtige horloge:

32 likes

Dit kan alle kanten opgaan……kan zijn dat de coil kapot is of het palrad index (die steeds moeilijker te krijgen zijn)

Beetje revisie is al 200 euro excl. onderdelen….

Dus kan wel oplopen

1 like

Ik was te laat voor de f300 van @flowert maar in zijn topic staat dat er meerdere horlogemerken dit type uurwerk gebruikten dus misschien is het nog mogelijk deze ergens te scoren. Succes :+1:.

2 likes

Ziet er mooi uit!

1 like

Lijkt me een goede gok. Succes met de reparatie. Mooie aanwinst in elk geval :+1:t2:

1 like

Hij is erg mooi…
Ik hoop dat het uurwerk hersteld kan worden.
In het allerergste geval…

Is dan natuurlijk niet meer origineel (en goudkleurig zoals bij deze Omega) maar wellicht goed te weten.

2 likes

Er ligt genoeg voorraad bij dhr. Benders.
Mooi daarheen.

Gefeliciteerd! Vind dit een gaaf horloge. Maar ik zou dit niet hebben aangedurfd. Tenzij je natuurlijk er budgettechnisch rekening mee hebt gehouden dat er nog eens zomaar een zelfde bedrag bovenop kan komen, aan reparatie. Hoop dat het meevalt allemaal. Kan natuurlijk best. Fingers crossed en hopelijk nog vele jaren plezier ermee!

Mooi horloge hoor! En als er nog voor €200,- aan reparaties bijkomt vind ik het eigenlijk nog steeds een nette prijs. Dapper dat je er zelf aan begint in ieder geval!
Ben echt heel benieuwd naar je bevindingen en het eindresultaat :+1:

3 likes

Deze had ik idd ook al gevonden, voor ik overging op koop :wink:

1 like

Wie is dat?

Precies mijn idee… Hij ziet er nog veel te mooi uit en verdient wrist time!

Ik houd jullie op de hoogte via deze thread! Hopelijk snel binnen (komt uit UK)

Heb je ook foto van het uurwerk?

Nee, helaas niet. Vandaar ook een klein risico genomen…

Er zit een soort slipkoppeling in, zodat het indexwiel niet mee draait als je de tijd in stelt. Die wordt wel eens te droog, te stroef, waardoor het indexwiel mee gaat draaien, zie je aan de secondewijzer die heel snel mee draait. Dus altijd bij onbekende uurwerken met de klok mee draaien, dan zie je al snel of de seconde wijzer netjes stil staat. Tegen de klok in draaien is dan een goede manier om het index wiel te strippen van zijn tandjes.

Spoelen kan je door meten (weerstands meting met de multimeter) maar is wel erg gepiel. De stemvork module is makkelijk te verwijderen, dan kan je met de loep zien of de index pallen allebei goed zitten.

Ook goed kijken of er geen rommel tussen de magneet en de spoel zit, dan doet ie het even en dan is de spoel stuk.

Oftewel, met zo’n mooi exemplaar zou ik lekker naar accutrons.nl gaan :slight_smile:

2 likes

Ziet er mooi uit ,hoop dat eea meevalt , maar ik zou de suggestie van Martijn overwegen… … :point_up:

1 like

Thanks!

1 like

Ernst Benders is dé stemvorkspecialist in Europa, misschien zelfs in de wereld.

2 likes
1 like