Nieuwe bandjes gemaakt voor Bambino en Presage

Hallo horloge liefhebbers.

Een paar weken geleden dacht ik: “Ik ga voor mezelf een paar horlogebandjes van topkwaliteit maken.”

Om te oefenen heb ik al aardig wat uitgeprobeerd met verschillende soorten leer, het handstikken met de zadelsteek en ik heb ik zo langzamerhand ook wat gereedschap erbij verzamelt.

Wat basis gereedschap heb je ook wel nodig wil je een horlogebandje zo professioneel mogelijk kunnen maken. En ik had jullie al wel eerder verteld dat het lekker hobby’en met leer enzo voor mij heerlijk is in mn vrije tijd. Muziekje of praatprogramma erbij op de achtergrond en gaan…

Maar goed; terug naar de horlogebandjes. Ik wilde gaan maken voor mijn Orient Bambino, bandaanzet 21mm en mijn Seiko Presage met bandaanzet van 20mm.

Zoals gezegd wilde ik twee horlogesbandjes maken van topkwaliteit.

Nou; twee bandjes(voor de Bambino en de Presage) heb ik van plantaardig gelooid Vachetta tuigleer gemaakt. Dat leer is gelooid in eikenhouten vaten en de plantaardige en dierlijke vetten geven een unieke uitstraling en zachtheid. Het matte leer heeft een natuurlijke nerf en een open structuur, waardoor het door het dragen een patinalaag ontwikkelt.

Het andere bandje(een tweede voor de Presage) is van buffelleer en is een licht geschuurd nerfleer met een robuuste, rustieke uitstraling. Door een chroomlooiing met plantaardige nalooiing is dit leer stevig en standig en heeft het een lichte pull-up. Dit leer is afgewerkt met een full aniline wax en dat zorgt voor een matte en natuurlijke look. Ook dit leer wordt bij gebruik alleen maar mooier.

Ik ben benieuwd!

Alle drie bandjes heb ik gevoerd met Zermatt kalfsleer. Één van de meest exclusieve leersoorten voor voeringen wereldwijd. De voering voelt zacht aan en is bestand tegen vocht (niet waterproof). Zoals jullie misschien wel weten is Zermatt kalfsleer populair voor het maken van leren horlogebandjes.

Ok, nu voldoende over de zelf gemaakte bandjes verteld, nu de foto’s. Laat maar weten wat jullie er van vinden, als je dat wil.
Ik ben er zelf zeer tevreden mee en ga starten met dragen. Eigenlijk vind ik het zonde om te gebruiken maar ja daar is het voor.

Groeten en fijne avond nog, Floydy










38 likes

Ik vind de bandjes erg mooi! Ook qua kleur. Draagcomfort is natuurlijk niet van een foto af te lezen maar het lijkt me dat je er nauwgezet te werk bent gegaan. Leuk onderdeel van de horloge hobby! Ga zo door!

Het enige waar ik geen fan van ben is chroomlooiing, mijn vrouw bijvoorbeeld merkt dat met dragen op de huid, na een tijdje krijgt ze uitslag.

2 likes

Top

1 like

Heel mooi gemaakt. In het verleden heb ik ook bandjes gemaakt. Heel enkel maak ik ze nog voor eigen gebruik en altijd alleen van natuurlijk gelooid leer. Er is ook een steektechniek waarbij de draad aan de voorkant recht loopt in plaats van zig-zag.

1 like

Top… erg mooi

1 like

Dankje slls, het meeste van dit leer is wel natuurlijk gelooid. Zermatt weet ik zo niet maar is ook anti allergisch heb ik ergens gelezen meen ik.
Rechte steek ga ik nog wel eens proberen maar voorlopig vind ik de schuine steek zelf nog zo mooi. :wink::face_with_hand_over_mouth::man_shrugging:t2:

Mijn beste,

“Goed gemaakt zeg”.
Mijn complimenten.:ok_hand:

Orologio Signaturis Temporis :wink:

1 like

Mooie bandjes
image

1 like

Keurig gedaan!:+1:

1 like

Ziet er hoogwaardig uit. Nice

1 like

Prachtig resultaat ,dat mag gezien worden … :ok_hand:t4:

1 like

Dat ziet er prachtig uit, top werk !

Nou, ziet er professioneel en mooi uit!!!