Mijn collectie is nog lang niet compleet (welke wel?).
En aangezien ik nu wil sparen voor een wat duurdere “grail”, maar intussen niet helemaal wil stoppen met kijken, kijken en soms kopen, heb ik besloten dat er een skeleton moet komen, een automaat met zoveel mogelijk details zichtbaar met veel bewegende delen, liefst rijkelijk bewerkt en niet te duur, liever nog spotgoedkoop.
Zodoende dacht ik aan een chinees, seagull o.i.d.
Wie heeft zo een horloge, graag foto’s, tips, adressen of misschien wil zelfs iemand een leuke klok verkopen of ruilen.
Ik ben benieuwd!
Hallo sorcees,
Is misschien de Sea-Gull M1182s niet iets voor jou?
Dan heb je een goed horloge voor een relatief lage prijs. Zie http://forums.watchuseek.com/f72/seagull-m182s-641112.html
Anders Kan je op eBay kijken naar bv een Goer.
Deze Goer was een paar jaar geleden mijn eerste eBay-aankoop, €25,- incl. Verzenden:D De kwaliteit is er ook naar;)
Veel succes met zoeken.
Met vriendelijke groet,
Herman
allebei voor een paar tientjes, per stuk wel te verstaan
Als je op de baay kijkt genoeg te koop voor weinig.
groetjes Lenno
Hier op het http://www.horlogeforum.nl/read.php?15,331168 staan er ook een hele rij te koop!
Groeten Chris.
Ik heb deze eind vorig jaar gekocht. Kwaliteit is best goed, helemaal voor dat geld!
Op eBay Duitsland kom je ook heel veel Chinees spul tegen, ook de nodige skeletons. Heb daar enige tijd geleden ook eens naar gekeken, om just for the fun te hebben (leuk om de techniek te zien).
De meeste zijn trouwens handopwinders, op zich niet zo’n punt want als je zowel voor als achter zicht wilt hebben op het uurwerk, dan zit er ook geen grote rotor in de weg.
Ik heb trouwens uiteindelijk geen skeleton polshorloge gekocht, maar een zakhorloge, zie http://www.horlogeforum.nl/read.php?2,507682 en misschien wel een verrassende vondst hiermee gedaan. Wie weet wat jij nog tegenkomt als je eBay eens even afstruint…
Ik weet niet wat je budget is, maar er zijn drie soorten chinese skeletons die ik zou adviseren:
voor tussen de €50 en €100 kun je Hangzhou handopwinders vinden. Dit zijn 6498-1 gebaseerde slow-beat versies. Tikken lekker hard
Nog net iets mooier, maar ook duurder (pakkumbeet $250 voor een seagull branded versie) zijn de SeaGull ST3600 skeletons, ook unitas klonen, alleen van de snellere -2 versie:
Wat goedkoper, maar prima horloges zijn de seagulls met de st16 skeletons. op ebay voor $140:
Als alternatief zou je van die ‘tientjes horloges’ kunnen kopen, maar uiteindelijk is dat nooit echt wat.
Groeten,
Martin
MartinB Schreef:
Ik weet niet wat je budget is, maar er zijn drie
soorten chinese skeletons die ik zou adviseren:voor tussen de €50 en €100 kun je Hangzhou
handopwinders vinden. Dit zijn 6498-1 gebaseerde
slow-beat versies. Tikken lekker hard
http://i376.photobucket.com/albums/oo208/martin_ns
pm/Chin_div/skel_back2.jpgNog net iets mooier, maar ook duurder (pakkumbeet
$250 voor een seagull branded versie) zijn de
SeaGull ST3600 skeletons, ook unitas klonen,
alleen van de snellere -2 versie:
http://www.seagullwatches.com/store/media/catalog/
product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d2713
6e95/m/2/m222sk-2.jpgWat goedkoper, maar prima horloges zijn de
seagulls met de st16 skeletons. op ebay voor
$140:
http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$(KGrHqN,!g
0E6Z2NRIB4BOt-O7mw,g~~60_3.JPGAls alternatief zou je van die 'tientjes horloges’
kunnen kopen, maar uiteindelijk is dat nooit echt
wat.Groeten,
Martin
Van die 2e heb ik een kaal uurwerk in 't zwart. De gravures zijn hierin mooi diep en met veel relief. Ook de stijl van de bruggen vind ik erg mooi.
Hele mooie plaatjes, dank je Marc en Martin.
Als ik dat zo zie is een handopwinder toch mooier en vooral zichtbaarder.
Ik zal wel weer een aantal uurtjes zoet wezen op ebay.
Welke ebay is daarbij aan te raden?
Zelf zit ik veel op .de
Ik zit zelf ook vaak op .de
Grote markt, veel aanbieders, en verzending naar NL is meestal geen probleem.
sorcees Schreef:
Hele mooie plaatjes, dank je Marc en Martin.
Als ik dat zo zie is een handopwinder toch mooier
en vooral zichtbaarder.
Inderdaad. Je kunt best de wijzerplaat demonteren, maar bij een automaat heb je te maken met de rotor. Natuurlijk kan die ook geskeletteerd zijn
Ik zal wel weer een aantal uurtjes zoet wezen op
ebay.
Welke ebay is daarbij aan te raden?
Zelf zit ik veel op .de
Wat ik meestal doe is in de zoekfunctie de optie kiezen voor objecten die naar Nederland verzonden worden. Daar zitten de meeste Duitse items ook tussen.
Over geskeletteerde automaatjes gesproken…
Maar… wat is ie plat!!
Het uurwerk is slechts 2,4mm dik ::o In de kast een luttele 5,34mm. Als deze niet onder je manchette past, dan weet ik 't ook niet meer. Ik bedoel, ik heb bandjes die dikker zijn
Over goedkope Chinese skeleton gesproken… kon 2 jaar geleden deze op de kop tikken voor zo een 600 euro.
Uiteindelijk toch maar voor de goedkoopste gegaan. >X
Ik vind het verbazingwekkend knap en beestachtig lelijk tegelijk…
Ik heb er helaas helemaal niets mee, één van mijn basiseisen van een horloge is dat deze altijd goed afleesbaar moet zijn. Ik moet de eerste afleesbare skeleton nog vinden… Al begrijp ik wel de charme ervan.
Puringa Schreef:
Ik heb er helaas helemaal niets mee, één van mijn
basiseisen van een horloge is dat deze altijd goed
afleesbaar moet zijn. Ik moet de eerste afleesbare
skeleton nog vinden… Al begrijp ik wel de charme
ervan.
Als je wil weten hoe laat het is, kijk je toch op je mobiel? ;)
Het gaat meer om de fascinatie voor het mechaniek, allerlei tandwieltjes en onbalansen, kleurtjes en gravures, maar ook dat je eerst heel goed moet kijken voordat je ziet hoe laat het is (alsof dat belangrijk is).
Daarom heb ik ook niets met “einhanduhren” zoals meistersinger, ik vind ze wel mooi, maar niets voor mij.
Puringa Schreef:
Ik heb er helaas helemaal niets mee, één van mijn
basiseisen van een horloge is dat deze altijd goed
afleesbaar moet zijn. Ik moet de eerste afleesbare
skeleton nog vinden… Al begrijp ik wel de charme
ervan.
+1, helemaal mee eens, al vond ik de swatch skeleton die op dit forum onlangs langs kwam wel tof (
http://www.horloge.nl/forum/read.php?2,480652,480652#msg-480652
), én afleesbaar!