Opa's Onsa terug van service, vraag over opmaken wijzerplaat

Zo, terug van een service en weer perfect lopend, opa’s Onsa. De gouden milanaiseband gaat er overigens vanaf, paste perfect bij mijn opa, creatief beroep, zal weleens een foto van de man posten. Im denk aan een zwarte of bruine croco band.
Waar ik wel mee zit is de wijzerplaat, aangetast, wie heeft er goede ervaringen met een bedrijf dat wijzerplaten Zelf opmaakt? Heb daar een voorkeur voor omdat je dan zelf contact hebt met degenen die het werk uitvoeren in plaats van een horlogemaker die weer een tussenschakel vormt.

4 likes

Het is zoiets als een bejaarde vrouw een nieuw gebit geven, een facelift, plooien strak trekken en haar haar blond verven, ik zou het zo laten, tand des tijds, zeg maar, :wink: mooie klok !

1 like

Het verweerde/beschadigde krijg je er niet mee weg, maar hem schoon laten maken zou al een heel groot stuk schelen, verders niet te veel aan doen, voor mij dan… mooi horloge hoor! :slight_smile:

1 like

Opa heeft hem al een keer laten opmaken/schoonmaken ergens early nineties

1 like

owkee…

Misschien kun je beter een eBay auto search aanzetten en wachten tot er een horloge met goede wijzerplaat langskomt.

1 like

Nou weet ik niet of dat opmaken of schoonmaken was. Anyway… wie kan me iemand aanbevelen die daar goed in is? Zeg @vouwfietser iets voor jou?

1 like

Yups kun je vragen kan veel met ouwetjes… :slight_smile: Inca ook volgens mij…

Gaat je niet lukken/laten lukken zonder de opschriften opnieuw te moeten laten stempelen. En krijg dat maar 's exact zoals het was… Heb zelf een keer de wp van een oude Pontiac geruineerd; terwijl ik toch dacht een voorzichtige aanpak verzonnen te hebben…

Schoonmaken heeft geen zin. Het is geen vuil dat je ziet, maar oxidatie. Dit zit onder de laklaag op de wp.

3 likes

Tricky dus! Mmmm terwijl het wel in opa’s geest zou zijn hem echt mooi te laten restaureren. Immers iets moois mag wat kosten, zoals zijn custom made speakers en vloeistofgekoelde audiocomponenten, mijn ouders hebben er nog lol van!

Mee eens, lekker zo laten als stukje van de geschiedenis. En overlaten schilderen bij een gespecialiseerd bedrijf verpest het karakter, dan is het niet meer hetzelfde “Horloge van Opa”

2 likes

Ik heb zeer goede ervaring m.b.t het opmaken van een wijzerplaat met :

Richard Bethge
Karlstrasse 9-13
D-75228, Ispringen Duitsland

2 likes

thnx @Hub_Hannemann

@Hub_Hannemann, ik heb even de website bekeken en het lijkt me in ieder geval een partij die weet hoe het moet maar kun je een indruk geven wat zoiets kost?

Afhankelijk van de plaat tussen €100 en €300 wat de door mij los opgestuurde w.platen betreft

1 like

Ik denk dat je beter op Ebay kunt zoeken naar een vervangend exemplaar, Onsa horloges koop je relatief goedkoop en ze komen best regelmatig voorbij.

3 likes