In het gezocht forum had ik een draadje gestart om voor een oud horloge een vervanging voor de toch wel echt smerige wijzerplaat te vinden.
Ik heb wel een paar aardige reacties gekregen, maar een wijzerplaat heb ik nog niet gevonden.
Maar aangezien ik niet weet welk model het is (in de bodem staat alleen het serienummer, wat toen wel vaker het geval was), stel ik de ouwe reus hier maar even voor.
Hopelijk weet iemand wat het is. En dan kan ik wat gerichter zoeken.
Overigens, in “Voyage à travers le temps” staat ie niet. En op het Ω vintage forum vind ik ook niets. En op google heb ik ook al gezocht naar afbeeldingen met 30T2.
We hebben hier:
Een ouwe (ca 1943) stalen Omega met een doorsnee van ca. 37 mm (in die tijd een reus) en een lengte van lugtip tot lugtip van 44 mm. Ruimte tussen de lugs is 18 mm.
Zoals je ziet heeft de wijzerplaat een beetje teveel patina, vandaar dat ik een vervanging zoek. Dan is het horloge weer draagbaar en de oude plaat kan ik keurig in een zakje bewaren voor als een opvolger hem weer wil monteren.
Voor de leuk nog dit:
In dezelfde la ligt nog deze Charles Nicolet uit dezelfde tijd met dezelfde wijzers (maar met een AS 1123) en met 35 mm diameter dus niet veel kleiner
Volgens mij zijn de wijzers niet origineel voor Omega, op ebay staan wel wat wijzerplaten onder de zoekopdracht 30T2 dial. Zelf zou ik de raad van André opvolgen, voorzichtig een beetje schoon (laten) maken, nieuw glas en gewoon dragen…
Succes!
Heb ook wat 30T2’s met niet al te mooie dials maar dat hoort er gewoon bij gezien de leeftijd, je houdt ervan of niet
@diashock dank voor de tip, maar helaas zijn ze te klein. De doorsnee moet 35 mm zijn. En de verkoper geeft bij de grotere van de twee niet aan voor welk kaliber het is. (Ik heb weleens iets bij hem gekocht en hij is niet erg kommunikatief)
@AstonMartin ik vrees, dat dat voor dit horloge te duur wordt, maar als allerlaatste mogelijkheid sluit ik het niet uit