Seiko 7t92 Afgebroken

Hey allemaal, ik was vandaag aan het fietsen en ineens viel m’n horloge van m’n arm af. Lekker butsen erin… Vraag me niet hoe maar hij is dus afgebroken bij de klok(de pin die daar zit) en ik moet dus een nieuwe hebben of een reparatie iets die dat kan. Weten jullie of iedere juwelier dat kan of woont één van jullie in de buurt van Hellevoetsluis?

Gewoon even langs Ruud van Clockwise gaan.
Hij zit in de vesting (naast Domino’s) en is donderdagmiddag 13:00 weer open :wink:

Heb vorig jaar een Breitling ter reparatie bij Clockwise gebracht en heb hier een zeer slechte smaak aan overgehouden. Als je binnenkomt is alles heel gezellig, vriendelijke man, vriendelijke sfeer. Alles is mogelijk, geen enkel probleem en met een goed gevoel ga je naar huis.
Later blijkt dat zijn administratie een grote bende is en beloftes consequent niet worden nagekomen. Na 14 wekenlang te zijn voorgelogen had ik er schoongenoeg van.
Ik zal een ieder afraden hier zijn horloge ter reparatie aan te bieden.

nieuwe pushpin en klaar !

Ben net bij Trendjuwelier(broekhuis) geweest (op 't centrum en komen wij al lang) die heeft een kwartier staan rammen om de pinpuntjes eruit te krijgen (wat haar is gelukt zonder schade!) Maar de pin hadden ze niet en duurt 1/2weken… Lekker weer. Kijk er echt heel vaak op… Is die Clockwise dan goed of niet? Zouden zij die pin hebben?

Als je zin hebt om vooral heel lang voor de gek gehouden te worden moet je naar Clockwise gaan. Zou zelf voor een andere horlogemaker gaan die zich wel aan zijn woord houdt.

wat is de maat van de pushpin, het gaat om de binnen maat van de lugs, die heb ik nodig,
Ik moet ook de binnen diameter weten van de schakel waarin de pushpin doorheen moet.
Misschien heb ik nog wel een paar van die dingen liggen.
Als dat zo is en zo ja dan stuur ik er eentje op in een envelop plus een pushpin montage settertje.
Gratis, dan kan je weer zien hoe laat het is in Nederland.

2 likes

Ik ik vergeet te zewggen, daty je het dan wel zelf moet bevestigen, ik kom niet naar Hellevoet.

Volgens mij zijn dit geen pushpins, maar splitpennen. Ik heb zelf een Seiko Kinetic op leeftijd en die heeft ook splitpennen bij de bandaanzet. Niet veel juweliers hebben ze, de meesten hebben alleen pushpins…

Als het om splitpennen gaat, dan moeten de lugs helemaal zijn doorgeboord, en dat geloof ik niet.
Als dat wel het geval is, dan heb ik ook nog wel wat splitpennen liggen.

Ja hij is idd doorboord, zo heeft ze erop geramd. Ik kan het echt niet vinden de dikte ervan. Wat me wel opviel was dat ze er op moest slaan dus ik denk dat het geen pushpins waren. Ik weet wel dat het type 7t92 0ec0 is vinwat heel erg aardig van je! Bedoel je dan de breedte waar de band zit of het gaatje zelf?

:joy: Join the club! :joy:

Ps suc6!

1 like

Inderdaad, is een pen en geen push pin.

Haha ja, telefoon is gewoon geen optie…

Kan je een foto’tje van de achterzijde plaatsen?

Lijkt als 2 druppels op mijn SND417P.

Wat nodig is, zijn de volgende maten, de breedte van de lugs aan de buitenkant voor splitpen montage, plus de diameter van het gat.
Dan voor eventueel een pushpin, want dat ook, de binnenmaat van de lugs van de horlogekast. Dan moet je dus ook de binnendiameter weten van de bandaansluiting waar deze pushpin doorheen moet komen. Overigens vind ik het wel vreemd dat zoiets stuk kan gaan. Pushpinnen en splitpennen komen in diverse dikten en lengtematen.

Hoe zou ik dat gat moeten meten dan? Volgens mij is het gewoon een splitpen.

Dat kan met een schuifmaat, aan ene kant kan je daar de buitendiameter mee meten en aan de andere kant de binnenmaat van gaten. Het kan ook met kalibers als je die hebt. dat zijn staafjes die een bepaalde diameter hebben, Ik gebruik zelf kalibers om o.a. steengaten en gat-maten te meten, o.a. op platines. Je kan ook met het horloge naar de rikketik beurs gaan op 30 April, daar staan een paar mensen die gespecialiseerd zijn in banden en aansluitingen, die kunnen je vast helpen.