Beste forumleden
Ik heb deze Seiko een poosje geleden gekocht niet lopend en heb het toen aan de kant gelegd tot mijn horlogemaker terug is.
Maar mijn handen begonnen te jeuken en Ben ik toch zelf gaan kijken
toen heb ik de basis dingen gechecked in het uurwerk
Hier kwam ik erachter dat het horloge wel kan lopen zonder service
Het balanswiel lijkt ergens tegenaan te Komen en daardoor blijft hij niet lopen
Wat is hier het probleem
Mvg
Horlogejongen
Er is een speciale tool voor, om een balanswiel uit te richten, je kunt voorzichtig proberen het in het uurwerk iets te richten, zodat het niet meer aan loopt.
Vaak is een betere optie het gehele balanswiel met as en spiraal te vervangen, in dit geval moet je dan op zoek naar onderdeel nummer 310 611, dan loopt je uurwerk uiteindelijk het mooiste.
Oh shit Dan gaat het van een steal naar een kosten post
Dat het uurwerk niet loopt zal te maken hebben met het feit dat de balansspiraal compleet uit het lood is. Zoals je op onderstaande foto kan zien zitten de windingen meer aan de rechterkant, ipv netjes rond, zoals het hoort.
Zelf aan een balans klussen moet je niet doen, als je er geen handigheid in hebt en het eerder hebt gedaan. Als ik jou was, zou ik toch op je horlogemaker wachten en hem de klus laten doen. Trouwens, als je niet weet wat de onderhoudsgeschiedenis is, is een service zeker aan te raden.
Aaaah oke
Ja ik wou zelf graag leren he
Maar ging hem sws opsturen voor service
Hij doet het inmiddels wel maar erg goed loopt ie niet
Maar ik heb ook een nieuwe vraag erbij
Het geheel hangt scheef in de kast
Dus hoe zit een navigator vast in de kast ?
Met schroeven of met een draai systeem
Hopelijk weet een van jullie dit