Seiko quartz stopt na een paar uur dragen - hulp gewenst!

Het was mij al een paar keer opgevallen. Na een paar uur dragen stopt het Seikootje er gewoonweg mee. Sekondenwijzer niet meer te beroeren. Eerst dacht ik, dat ie toch wat schokgevoelig was. Maar zo lomp ben ik nu ook niet met een klokje om mijn pols. Ik heb heb zelf het idee dat het een kwestie van temperatuur is, maar dat is natuurlijk gek.
In zijn “veilige lade naast zijn broertjes en zusjes” :joy: blijft ie keurig de tijd houden.
Wie heeft er een lumineus idee hierover?
Overigens is het een Seiko SQ 8122-7010 (een leuke vintage van 1982). Heeft een verse Maxwell batterij en de contactjes lijken mij schoon en deugdelijk.

kan natuurlijk vanalles wezen, van verouderde smering tot een losse batterij
zo te lezen denk ik een loszittende batterij.

Het patientje heeft al weer een paar maanden in de lade gelegen zonder dat er maar iets aan de hand is.
Een loszittende batterij zou kunnen, maar lijkt mij niet het euvel.
Is er wellicht een quartz-dokter in de zaal die hier een oordeel over zou durven vellen? En misschien toch een onderhoudsbeurtje willen doen?
Ik laat de patient dan graag op consult komen… :joy:
Alvast dank voor de reactie (s)

Misschien een (seconden)wijzer die los/ krom geraakt is?