Stabilo Diamatic - Waar kijk ik naar?

Ik kreeg dit weekend een fraai vintage horloge in handen, een erfstuk dat van mijn opa is geweest. Ik vind 'm erg fraai, met name de dagaanduiding springt in het oog. Nu heb ik al wat gezocht naar meer informatie over het merk Stabilo. Ik zie de naam op dit forum een aantal keer voorbij komen, maar ik lees vooral dat er erg weinig over bekend is. Kan iemand daar meer over vertellen?

Daarnaast zou ik graag meer te weten komen over het uurwerk. Wat voor uurwerk is dit precies? Het functioneert, maar het lijkt erop dat de stift verroest is. Bediening en opwinden zijn daardoor helaas onmogelijk geworden.

Het lijkt me tof om hier een project van te maken en wat stapjes te zetten om te kijken of ik dit uurwerkje op kan knappen.

Foto’s!

3 likes

Felsa uurwerk met een Edox lookalike merk op de rotor?

Felsa 4008 dan inderdaad! Top, dank. Waar dat logo dan vandaan komt blijft onduidelijk. Ik zie allerlei variaties op de rotor als ik het uurwerk Google.

Ik kan niet echt ergens een service manual vinden, lees op een Engels forum ook dat die voor dit soort uurwerken simpelweg niet bestaan.

Ik zie idd alleen een onderdelenlijst.
https://watchguy.co.uk/cgi-bin/files?subdir=Felsa&dir=Technical%20Manuals&action=documents

Vaak is het toch de “algemene uurwerk kennis” en ervaring waar je het mee moet doen.

2 likes

Het uurwerk wekt bij mij de indruk dat het wel in een redelijke staat is. Hoe kijken jullie daarnaar op basis van de foto’s?

Vingerafdrukken en er lijkt een oliewaasje over de platine te liggen. Meer kan ik er niet van maken…

1 like

Bij mijn weten was Stabilo een juweliersmerk oid, wel prima kwaliteit :+1:

1 like

Zelfsmerend bad wellicht… :smirk: …ook eens bij een IWC chrono gezien. Die was al meerdere horlogemakers af geweest. Toen deed ik nog geregeld 7750’s. Had gewoon keer op keer een zelfsmerend bad gekregen. Killing!

1 like

Foto’s nemen tijdens demontage. Life-saving. :ok_hand: Doe nu voor het eerst een 2895-2. Decentrale seconde in een TH Monaco 3-wijzer. Zelfs als je de 2892-2 redelijk kent is het toch fijn wat beeldmateriaal te hebben, want het is echt een ander ding hier en daar.

3 likes