Enkele weken geleden kwam ik iets tegen op Marktplaats wat ik gewoon moest hebben. Niet omdat het topkwaliteit of zeer waardevol was, maar gewoon omdat ik het leuk vond
Het betreft een horloge van het massamerk Timex. Dit horloge is in 1975 uitgebracht in beperkte oplage ter gelegenheid van het tweede wereldkampioenschap van F1 coureur Emerson Fittipaldi in 1974. Fittipaldi was destijds de ‘ambassadeur’ van Timex, zie het volgende filmpje:
Hieronder een advertentie waarin Fittipaldi het horloge zelf draagt:
En volgens deze advertentie is dit horloge geproduceerd in een oplage van slechts 500 stuks(!):
Aangezien ik Formule 1 en eigenlijk alles wat met racen te maken heeft leuk vind was dit dus een horloge wat ik niet voorbij kon laten gaan.
Hier een paar plaatjes van mijn exemplaar:
Ook leuk op een oude BoR band:
Eigenlijk hoort er nog een zwarte plastic bezel op dit horloge maar deze zijn kwetsbaar en dus vaak weg. Gelukkig heb ik er gisteren een passende bezel gevonden in Engeland en deze ligt als het meezit binnenkort in de brievenbus.
Hier tenslotte nog een foto van het internet waarop de gewone uitvoering van dit horloge te zien is (met plastic bezel):
Grappig hoe je net zoveel lol kunt hebben van een horloge van een paar tientjes als van een Rolex of Heuer van een paar duizend Euro
Bedankt voor het kijken!!