Over een kleine 3 weken ga ik op reis naar Japan. Kyoto, Osaka en natuurlijk… Tokyo! Nu heb ik voor mijzelf ten doel gesteld om een tof - JDM - horloge in Japan (Tokyo) te kopen. Budget zal een beetje rond de €150 - €200 zitten, het hoeft namelijk helemaal geen luxe horloge te zijn maar meer een aandenken aan de trip. Na wat vooraf zoeken ben ik op de G-Shock GW-M5610BC-1JF uitgekomen. Square vorm, stalen band, solar powered en keurig binnen budget; wat wil je nog meer?!
Maar dan nu… wat zijn de andere opties? Heeft iemand nog een leuke suggestie voor een JDM model binnen dit budget? Seiko’s en Citizen worden al gauw een stukje duurder (een SARB037 of SDGZ013 zit er dus helaas niet in). Suggesties zijn zeker welkom! Model maakt helemaal niet uit, zo lang het maar geen enorme units van 45+ mm zijn nu zal dat bij die kleine Japanners ook wel mee vallen denk ik zo.
Ik ben benieuwd! Tips en andere ervaringen voor winkels in Tokyo worden ook zeker gewaardeerd.
G SHOCK is altijd goed. Dat model is wel heel tof, zeker met het donkere display en de resin band. Die zit echt heel lekker. Heb er zelf ook ééntje maar dan geen JDM versie.
Ik kan je Watch Colle in Osaka aanraden. Vintage watch store met volop Seiko’s tegen een redelijke prijs. Heb er zelf deze zomer ook een leuk aandenken van een Japan reis opgehaald.
Ontopic:
De bekende Bic camera’s en Yodobashi’s.
Voor vintage die @Cricket33 aangeeft. Veel aanbod, maar niets van wat ik zocht.
In Kyoto voor vintage Seiko/Citizen/Orient Antique watch Store “Ruchi-Klu”. Deze zit in het Miyako hotel direct naast Kyoto station. https://www.miyakohotels.ne.jp/kyoto-hachijo/english/facilities/index.html Voor het eerst dat ik meemaakte dat er in het hotel waar ik verbleef zo’n zaakje was .
Tof, reisje naar Japan in het vooruitzicht? Kijk vooral bij de grote warenhuizen (a la bijenkorf maar dan Japans, BIC store heten ze volgens mij) want daar ligt een hele hoop mooi spul.
En voor de vintage modellen kun je goed terecht bij de kleinere zaakjes. Hoe obscuurder ze eruitzien, hoe beter ze zijn
Als je echt wat wilt meemaken op esthetisch vlak moet je naar het “Waseda el Dorado”-gebouw in noordoost-Shinjuku, liefst nog met de tram. Er zit/zat een high end vintage horlogedealer in, maar het is vooral de architectuur van het gebouw die absoluut ongeëvenaard is. Denk "Gaudí met migraine, on LSD "