Afgelopen week van mede forumlid een tissot over genomen. Gevraagd of het deze week nog kon en ja hoor op de bus gedaan en woensdag een briefje in de brievenbus de TNT was geweest.
Verder wist ik dat ze de donderdag weer zouden terug komen… maar voelt u’m al… niets! kreeg het al warm! Nou vrijdag (vandaag) nog 1 dag werken dan vakantie (spanje) ik hopen op pakketje vandaag kwam…niets!!!
U begrijpt wat ik hier ook al eens las, wordt ik nu de dupe van de TNT dat het zoek is… (weg horloge en geld) ik wilde dat niet afwachten dus vanochtend op me werk rond gebeld via diversen hulpdeck en lang verhaal kort verteld, de bezorgen tnt had hem enkele deuren verder toch afgegeven woensdag. De buren hadden zich ook niet gemeld maar uiteindelijk toch vandaag ontvangen. De bezorger vond het schijnbaar niet nodig om te zeggen waar hij het pakketje had afgegeven… klacht ingediend en gelukkig mens.
Evengoed met blij gevoel met me zoveelste mooie klok kan ik me weekend in en zondag naar spanje proost.
(in ieder geval zal ik het nooit meer zo laten verzenden, dan maar aangetekend en wat duurder want zo heb je geen poot om op te staan als hij zoek zou zijn of gejat U bent gewaarschuwd).
Ik heb me daar ook wel eens over verbaasd dat er zendingen bij mijn buren gebracht worden. Ik kan goed met mijn buren dus geen probleem maar als je nu ruzie met ze hebt??
Dat zijn toch allemaal koeriersbedrijven ???
Die diensten zijn dan zo duur, dan zou je toch minstens wat correctheid moegen verwachten ???
Ik heb goede ervaringen met DHL.
UPC ( dat zijn toch die bruine hoge wagentjes ?) zijn hier ook al eens aan de deur geweest - geen problemen mee gehad.
Wél al problemen gehad met “Taxipost” ( dat trouwens niets met de “gewone” Belgische post te maken heeft ): niet thuis - gebeld om een tweede aanbieding - was niet moegelijk - terug gebeld, iemand anders aan de lijn - pakje naar mijn ouders laten verzenden, OK dat ging - dan is het pakje tenslotte TOCH bij mij aangekomen én het was een enorm toeval dat ik thuis was. Dus zeer slechte communicatie daar.
Maar met de Belgische en Nederlandse post heb ik nog nooit problemen gehad.
Nu ja, bestaat er in NL zo iets als een nationale “post” of is de post bij jullie “versnipperd” in privé firma’s ?
Enfin, als ik hier vanuit België iets verzend, komt het toch altijd binnen een redelijke termijn toe en er is nog nooit iets verloren gegaan.
Als “de post” dat kan, moeten die koerierbedrijven dat toch MINSTENS even goed kunnen ???
Bij TNT Post is de regel dat uitsluitend aangetekende post niet bij buren wordt afgegeven. Voorts worden dergelijke zendingen slechts eenmaal aangeboden en niet op zaterdag bezorgd. Is er niemand thuis, dan wordt het poststuk bij het plaatselijke postkantoor opgeslagen, waarna de geadresseerde precies drie weken de tijd heeft het op vertoon van een geldig identiteitsbewijs af te halen. Het kantoor van afgifte wordt vermeld op het briefje dat de bezorger in de brievenbus achterlaat. Na die drie weken wordt de zending aan de afzender geretourneerd.
Bij alle overige pakketzendingen bestaat het risico dat de buren als ontvanger worden beschouwd: niet doen dus wanneer de onderlinge verhoudingen niet gezond zijn!
Over postzendingen naar België kan ik (en ik schrijf dit met bloedend hart) kort zijn: indien van enige waarde altijd aangetekend of verzekerd verzenden! Ons zuidelijke buurland staat in het bedrijf waarvoor ik werk al jaren bekend als “het zwarte gat van Europa”: Track@Trace werkt meestal niet verder dan tot de staatsgrens, zelfs aangetekende zendingen doen er veelal ruim een week over de ontvanger te bereiken (als ze al aankomen!) en er valt helaas té veel van de lopende band (…) om een toeval genoemd te kunnen worden. Er moet aldaar inmiddels alleen al van ons bedrijf een pakhuis vol vermiste zendingen bestaan.
Ik weet het, het is vloeken in de kerk in deze tijd van deregularisatie en privatisering, maar eerlijk gezegd wordt het de hoogste tijd dat posterijen weer genationaliseerd gaan worden, zodat er een einde wordt gemaakt aan alle “vreemde” praktijken, een inmiddels ter ziele gegane overheidsinstelling als bijvoorbeeld de postale recherche weer haar werk kan gaan doen en daarmee de betrouwbaarheid weer op eeen acceptabel niveau kan worden gebracht.
Ik heb al menig pakje uit jullie land ontvangen - ik verwacht er trouwens wéér eentje ( fingers crossed ) - maar die zijn allemaal netjes toegekomen hoor
Ik heb het begin dit jaar gehad dat er een briefje in de bus lag dat ik een pakketje met een horloge kon ophalen van het postkantoor. Toen ik hem op wilde halen stonden daar 3 medewerkers met de handen in het haar te zoeken naar het pakketje wat er dus niet bleek te zijn. De volgende dag was het er gelukkig wel. Hoe en wat is niet duidelijk geworden. Het was niet zo’n groot pakketje, dus ik vermoed dat er een postbode te laat zag dat er een pakketje was achtergebleven of er hebben 3 mensen met str*nt in de ogen staan zoeken.
Bij alle overige pakketzendingen bestaat het
risico dat de buren als ontvanger worden
beschouwd
Sterker, dat hoort zelfs standaard te zijn.
Van de TNT site: Wanneer een pakket niet bij u afgeleverd kan worden op dinsdag tot en met vrijdag, wordt het standaard bij uw buren aangeboden.
Als je dat niet wilt kun je de verzender op het pakketje laten zetten dat het alleen op het huisadres afgeleverd mag worden.
Ja Freek ik wilde er niet eerder mee komen gezien de ontwikkelingen.
Overigens ik mag niet klagen kan het goed vinden met mijn buren, ook al komen ze uit turkeyen, Bulgarije kortom geen Hollanders maar keurig bewaart voor mij.
Al kwamen ze het niet aanbieden na 2 dagen, maar ja als ik het ook niet weet dat het daar lag!!! (fout bezorger)…
En ik heb 7 jaren bij DHL gewerkt als chauffeur maar wat je daar mee maakt, en als je zag wat er gejat, (sorry van de band afvalt…) dan vertrouw je geen enkel bedrijf meer… diep triest dat het zo vaak gaat en er weinig aan te doen is …
nee ik heb me lesje geleerd, ophalen of anders… En mensen nogmaals pr vakantie ga heerlijk weg met me zoon achter de vrouwen aan hahahahaha
Beter is in een envelopje met een paar postzegels
erop. Gaat altijd goed!
Jur
uiteraard wel lastig met doosjes B)-
Even een kleine noot;
dit heb ik in het verleden ook vaker gedaan en 9 vd 10 keer ging dit goed. Totdat ik foto’s kreeg van de koper van een horloge dat het horloge aan gruzelementen lag!!
Het leek wel alsof ze tijdens opslag en transport er een koelkast op hebben laten staan. Gelukkig ging het niet om een erg kostbaar of onvervangbaar horloge, maar toch de gedachte dat het wel goed komt en dan zoiets aantreft.
Een wijze les was het wel voor mij; enkel nog maar pakketjes of persoonlijke overdracht!
Ik ben blij voor u dat het tot nu toe allemaal goed is gegaan.
Helaas tonen de feiten waarmee ons bedrijf bij voortduring werd geconfronteerd (inmiddels hebben wij uiteindelijk TNT Post voor zendingen richting België noodgedwongen de wacht aangezegd) het tegendeel aan: met de regelmaat van de klok moesten er schadeformulieren worden ingevuld en kopie-nota’s worden ingezonden, waarna er een drie maanden (!) durend onderzoek werd ingesteld waarvan de uitslag eigenlijk al bij voorbaat vaststond.
Het zou doodzonde zijn wanneer onwetende forumleden schade zouden lijden door spoorloos verdwenen, misschien wel onvervangbare verzamelstukken en daarom geldt onverkort: een gewaarschuwd mens telt voor twee!
een horloge in een bubbelenvelop met postzegels kan best,kost 2,- maar als je 5,- euro meer betaalt, dus 7,- heb je een aangetekend pakketje tot 5 kg , wat dus beter beschermd kan worden en niet anders dan aan de geadresseerde afgeleverd mag worden met een handtekening, dus als je horloge je wat waard is, dan zou ik die 5,- extra betalen. Een bubbelenvelop met een horloge blijft een gok. Het gaat vaak goed, maar eens ben je de pineut.
Ook ik heb dit ervaren, een seiko 5-je kopen van 20,- en nooit bezorgd, afzender zegt wel verzonden te hebben… jouw woord tegen zijn woord, wie heeft gelijk? Postbezorgers het horloge gevoeld? en geleend? Wie zal het zeggen.
Dus als ik nu een koopje denk te hebben, besteed ik de 5,- graag extra, ook al heb ik er weinig voor betaald.
ik laat het sowieso aangetekend opsturen.
Ik heb namelijk een hekel aan pakketjes bij de buren afgeven.
Post is persoonlijk en zou mijns inziens NOOIT bij buren afgegeven MOGEN worden, die reden snap ik echt niet.
Een buurman/vrouw kan het aannemen en de volgende dag op vakantie gaan, moet je 3 weken wachten.
Als het dan niet goed is kun je het niet meer terug sturen, want termijn is verlopen.
Ach, met dat aangetekend wordt ook niet zo nauw gekeken.
Had pas een aangetekende envelop gewoon in de bus zitten en ook al eens een pakje bij de postbode opkunnen halen, die woont om de hoek.
Verder weet 1 van de bezorgende dames dat mijn schoonmoeder 3 straten verderop woont.
Ben al eens een pakje 2 dagen kwijt geweest om er daarna achter te komen dat ze het daar had afgegeven, ookal was het aangetekend. Schoonmoeder was vergeten te bellen…
Ben er tegenwoordig wel blij mee, maar zat toen echt even in de rats.
Weet trouwens inmiddels waarom men dat doet, want de postbezorgers die niet vast in dienst zijn krijgen per pakketje betaald. Bezorgen ze het op het postkantoor, dan krijgen ze voor dat pakje niks…
Ik denk dat je alles door een nuchtere bril moet bekijken én in zijn perspectief.
Als ik een horloge van pakweg 100 euro naar een gekend forumlid verzend ( of een toegezonden krijg ), neem ik inderdaad een bepaald “risico”.
Maar dat zal dan wellicht niet groter zijn dan dat van een 80-jarig oudje dat in Brussel of Amsterdam met een handtasje aan haar arm op in een drukke winkelstraat loopt.
Er zullen dingen verloren gaan en er zal wel es gjat worden, maar mag je dan niets of niemend meer vertrouwen ?
Anderzijds kan ik toch moeilijk bv. voor een horloge van 100 euro van Leuven tot in Leeuwarden gaan rijden ?
Of het horloge via DHL opsturen, onder escorte van gemotoriseerde politiemannen ?
Het gewone Citizen-Seiko-Parnis-Alpha-en-ander-niet-te-duur-spul gaat zo de post op